دکتر انصاری در همایش طلاب شیعه و سنی در زاهدان:

سیستان و بلوچستان به برکت اقدامات وحدت آفرین دولت یازدهم یکی از امن ترین استان های کشور است/ هماهنگی و همدلی بین علمای اهل تشیع و تسنن در این استان برقرار است/ دولت با خرید 11 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور کار بسیار بزرگی انجام داد

معاون حقوقی رئیس جمهوری با تاکید براینکه سیستان و بلوچستان به برکت اقدامات وحدت آفرین دولت یازدهم یکی از امن ترین استانهای کشور است، گفت: دستگاه های امنیتی و انتظامی باید از ظرفیت علمای شیعه و سنی در این استان که نقش محوری و کلیدی برای تامین امنیت پایدار دارند، به خوبی استفاده کنند.

شناسه خبر: 94980 -

دوشنبه 8 شهريور 1395 - 16:37

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری روز دوشنبه در ادامه سفر خود به زاهدان در همایش طلاب شیعه و سنی که در مسجد مکی اهل سنت این شهرستان به مناسبت هفته دولت برگزار شد، افزود: هماهنگی و همدلی بین علمای اهل تشیع و تسنن در سیستان و بلوچستان برقرار است و دشمنان سعی می کنند با ایجاد اختلاف استان و کشور را ناامن کنند که با هوشیاری علمای این استان به هدف شوم خود نرسیده و هرگز نخواهند رسید.

معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: با وجود ناامنی در سراسر دنیا امروز جمهوری اسلامی ایران یکی از امن ترین کشورهای جهان است و دشمنان سعی دارند امنیت را از این کشور سلب کنند که همه باید در ایجاد امنیت نقش خودمان را ایفا کنیم.

وی گفت: دولت تدبیر و امید توجه خاصی به حوزه بهداشت و درمان سیستان و بلوچستان دارد به طوری که 20 درصد اعتبار تملک دارایی وزارت بهداشت و درمان را برای بهبود شاخص های بهداشتی و درمانی این استان اختصاص داده است.
دکتر انصاری با اشاره به تورم بالای 40 درصد، رکود منفی 6.8 درصد و تحریم های ظالمانه استکبار علیه ملت ایران در زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید، اظهار داشت: دولت یازدهم در شرایط بسیار سختی کشور را تحویل گرفت و توانست در مدت این سه سال بسترهای رشد و توسعه همه جانبه ایران اسلامی را فراهم سازد و یک سال زودتر از زمان وعده خود توانست تورم 44 درصدی را تک رقمی کند که این کار بسیار بزرگی است.

معاون حقوقی رئیس جمهوری  گفت: دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته با تکیه بر خداوند متعال و حمایت های بی دریغ مردم و رهنمودهای حکیمانه رهبر معظم انقلاب برای پیشرفت نظام و اعتلای جایگاه ایران در عرصه های بین المللی توانسته گامهای بلندی بردارد.


وی با اشاره به درآمدهای نفتی  بی سابقه کشور در دوران هشت ساله دولت قبلی، افزود: دولت تدبیر و امید زمانی سکان امور را در دست گرفت که تحریم های مختلفی علیه کشور اعمال شده و خبری از این درآمدها نبود و دولت با انبوهی از بدهی های فزآینده دولت قبل به پیمانکاران و بانک ها و سایر مشکلات روبه رو شد.

دکتر انصاری به میزان ذخیره گندم کشور درابتدای سال 92  اشاره کرد و گفت: وضعیت ذخیره گندم ما در بعضی از استانها طوری بود که بیشتر از 3 روز و حتی در کل کشور نیز فقط تا 18 روز وجود داشت اما دولت با وجود خشکسالی که در بیشتر استانهای کشور حاکم بود توانست میزان ذخیره گندم را تا 2 ماه کامل تامین کند و این میزان را به 14 میلیون تن ارتقا بخشد.
معاون حقوقی رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه در عرصه رونق کشاورزی در کشور تحول بزرگی رخ داده و همچنان در حال توسعه است، ادامه داد: دولت یازدهم ظرف سه سال با وجود خشکسالی های متمادی در زمینه خودکفایی گندم کشور که 6 میلیون تن واردات در دولت قبل بود، با خرید 11 میلیون تن گندم از کشاورزان کشور کار بسیار بزرگی انجام داد.
وی با اشاره به رکورد زنی دولت تدبیر و امید در تولید شکر اظهار داشت: یک میلیون و 500 هزار تن شکر در کشور تولید شده که در این زمینه نیز به خودکفایی رسیدیم.
دکتر انصاری با اشاره به دستاوردهای برجام تصریح کرد: برجام یک هدف سیاسی نبود بلکه برداشتن یک مانع بسیار بزرگ از پیش پای ملت بود زیرا تحریم ها عرصه ی اقتصاد ایران را مانند دوران دفاع مقدس تنگ کرده بود.
معاون حقوقی رئیس جمهوری ادامه داد: تیم هسته ای دولت تدبیر و امید با 18 ماه کار جهادی و عزتمندانه با تکیه بر دانش حقوقی و منطق مذاکره توانست در مقابل ابر قدرت های جهانی پیروز شوند و این افتخار در تاریخ ایران درخشان می ماند.
وی با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته ای تمام خطوط قرمز مقام معظم رهبری را در مذاکرات رعایت کردند، افزود: اعضای تیم مذاکره کننده هسته ای ما توانستند با استقامت در برابر قدرت های بزرگ جهانی پرونده ایران را از شورای امنیت بیرون آورند که این خود کار بسیار عظیمی بود که اتفاق افتاد.
دکتر انصاری اظهار داشت: کشورهای غربی بالاخره بعد از 18 ماه مذاکره فشرده جمهوری اسلامی ایران را در دانش هسته ای به رسمیت شناختند این در حالی بود که اوباما بارها اذعان کرده بود که می خواستیم تمام پیچ و مهره های مراکز هسته ای ایران را برچینیم.
معاون حقوقی رئیس جمهوری تصریح کرد: امروز نه تنها مراکز هسته ای ما برچیده نشده بلکه توانستیم آب سنگین اراک را به فروش برسانیم. به برکت برجام ما امروز کیک زرد  خریداری و در کشورغنی سازی می کنیم و با نظارت آژانس بین المللی به فروش می رسانیم.
وی افزود: فعالیت های هسته ای نطنز، فردو و اراک به هیچ عنوان به حالت تعلیق در نیامده و امروز توانستیم به باشگاه هسته ای دنیا بپیوندیم  و به رغم بدعهدی هایی که گاهی بعضی از شرکت ها و بانک های آمریکایی انجام می دهند، تمام تحریم های اقتصادی از لحاظ حقوقی برداشته شده است.
دکتر انصاری با اشاره به سفر هیات های بلند پایه خارجی به کشور، افزود: در سه ساله دولت یازدهم روابط ایران با جوامع بین المللی افزایش یافته و امروز دیگر ایران هراسی در جهان مطرح نیست.
معاون حقوقی رئیس جمهوری افزود: دولت تدبیر و امید جایگاه ایران را در بین جوامع بین المللی چنان ارتقا داده که امروزه تمام کشورهای خاورمیانه دست نیاز خودشان را به سمت کشور ما دراز کرده اند.

وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت گفت: دولت تدبیر و امید در حوزه ی سلامت کشور دست به اقدامی زد که در طول تاریخ کشور بی سابقه بوده است.

شناسه خبر: 94980

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده