دستور رییس جمهوری در جلسه هیات دولت:

اجرای دقیق رهنمودهای رهبر معظم انقلاب باید مورد اهتمام تمام بخشهای دولت باشد/ قدردانی هیات دولت از هدایت ها و حمایت های رهبر معظم انقلاب/ تاکید بر ادامه مبارزه جدی با قاچاق کالا در مسیر عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی/ قدردانی از انعکاس برنامه های هفته دولت در صدا و سیما

رییس‌ جمهوری با قدردانی از هدایت ها و حمایت های رهبر معظم انقلاب اسلامی از دولت، اظهارداشت: باید همه رهنمودها و تاکیدات مقام معظم رهبری، بویژه در دیدار اخیر اعضای هیات دولت با معظم له، دقیقا مورد اهتمام و توجه تمامی بخش های دولت تدبیر و امید قرار گیرد.

شناسه خبر: 94960 -

يکشنبه 7 شهريور 1395 - 20:26

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی عصر یکشنبه و در جلسه هیات دولت، به دیدار اخیر  اعضای هیأت دولت با رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت هفته دولت اشاره کرد و گفت: رهنمودها و قدردانی معظم له از تلاشها و اقدامات انجام شده، در روحیه همه بخش های دولت یازدهم برای فعالیت سریعتر و خدمت رسانی بیشتر به مردم شریف ایران تاثیر گذار است و البته مسئولیت ها را نیز سنگین تر می کند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره مبارزه قاطع و جدی با مساله قاچاق کالا و لزوم اقدامات جدی تر در این زمینه به منظور افزایش توان رقابتی تولیدات ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی، تصریح کرد: مبارزه با قاچاق کالا برای اجرایی و عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی اهمیت بالایی داشته و همه دستگاه های ذیربط در کشور باید دست به دست هم دهند تا شاهد نتیجه مطلوب در این عرصه باشیم.

دکتر روحانی ادامه داد: کاهش آمار قاچاق کالا نیز بیانگر عزم جدی دولت در مبارزه با قاچاق کالا است که این مهم باید همچنان ادامه یابد.

رییس‌ جمهوری در ادامه به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد دانش بنیان اشاره کرد و اظهار داشت: اقتصاد و شرکت های دانش بنیان تنها مختص به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نبوده  و همه بخش های فرهنگی و اقتصادی باید وارد عمل شوند تا با تحول روابط بین تولید و علم وبهره گیری از فن آوری های داخلی و خارجی این بخش از اقتصاد به حرکت درآید.

دکتر روحانی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره "حقوق های غیر عادلانه" نیز تاکید کرد: معظم له از مصوبات دولت یازدهم در برخورد با حقوق های نامتعارف رضایت دارند که البته باید کماکان اقدامات تکمیلی و تلاش های بیشتری انجام شود.

رییس‌ جمهوری سپس به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره مساله فضای مجازی و همچنین موضوع افتتاح شبکه ملی اطلاعات در دولت یازدهم اشاره کرد و ادامه داد: با افتتاح این شبکه مردم می توانند با امنیت، کیفیت و سرعت بهتر و همچنین قیمت ارزان تر خدمات دریافت کنند که البته باید این امر به گونه ای ترویج، تبلیغ و عمل شود که مردم احساس کنند که دولت به دنبال کمک به آن ها و نه استفاده از یک شبکه محدود است.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه رقابتی شدن تنها راه حل اساسی در مبارزه با قاچاق کالا و همچنین مساله فضای مجازی است، افزود:باید شبکه های اجتماعی داخلی رقابتی شوند و با توجه به استعداد جوانان تحصیلکرده کرده و شرکت های دانش بنیان می توان به اشتغال زایی در کشور کمک کرد.

رییس‌ جمهوری با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب مبنی بر اینکه " اعتماد و امید مردم، اساس و مبنا است"، اظهار داشت:اگر برای آینده امید اجتماعی ایجاد نکنیم در هیچ زمینه ای نمی توان پیشرفت کرد.

دکتر روحانی ادامه داد: ایشان در این جلسه تاکید داشتند که دولت به حاشیه ها مشغول نشده و کار اصلی را انجام دهد که عمل، بهترین تبلیغ برای هر دولت است.

رییس‌ جمهوری با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره لزوم انتقاد منصفانه و توام با ارائه راه حل در کشور، تاکید کرد: بسیار مهم است که درباره این سخنان مقام معظم رهبری تبلیغ بیشتری شود و انتقادها توام با راه حل و با هدف پیشرفت اهداف کشور باشد.

دکتر روحانی همچنین رهنمودهای اساسی رهبر معظم انقلاب درباره مساله فرهنگ و پرهیز از جزم اندیشی و استبداد فرهنگی و از طرف دیگر  مقابله با ولنگاری را خاطر نشان ساخت و ادامه داد: طبق بیانات ایشان اعتقادات مردم و وابستگی ذهنی به اسلام ، انقلاب اسلامی و نظام اولین سپر امنیتی است که این مهم نیز در توجه کامل و دقیق و درست به مساله فرهنگ میسر می شود.

رییس‌ جمهوری از متولیان فرهنگ در دولت یازدهم از جمله وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش خواست که با عمل دقیق به منویات رهبر انقلاب درباره مسائل فرهنگی، اشکالات در این زمینه را برطرف نمایند.

دکتر روحانی همچنین بر لزوم توجه جدی به تاکیدات مقام معظم رهبری درباره شتاب بیشتر علمی درکشور، پیگیری اصول سیاست خارجی جمهوری اسلامی در سرتاسر جهان و حل و فصل نهایی و تکمیل برنامه ششم توسعه تاکید کرد.

دکتر روحانی در پایان از صدا و سیما در انعکاس خبری اقدامات و افتتاح پروژه های مختلف در کشور که به مناسبت هفته دولت انجام شده بود، قدردانی نمود.

شناسه خبر: 94960

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده