دکتر انصاری در همایش ارمغان اعتدال در قزوین:

دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است/کشور هیچگاه به دوران تهدید و تحریم باز نخواهد گشت/ در حوزه مبارزه با فساد اقدامات ریشه ای انجام شده است

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم تصریح کرد:دولت تدبیر و امید طی سه سال گذشته و با وجود بدترین شرایط درآمدی کشور در تاریخ بعد از انقلاب به دلیل کاهش درآمدهای نفتی، موفق شد با حمایت مردم ، هدایت رهبری، تعامل سازنده با دیگر قوا و سیاست تدبیر و امید، از طریق مذاکراتی عزتمندانه و قدرتمندانه و البته سخت و دشوار،سنگ بزرگی را که در مسیر پیشرفت ملت ایران انداخته بودند، از سر راه بردارد.

شناسه خبر: 94924 -

يکشنبه 7 شهريور 1395 - 09:26

حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجید انصاری عصر شنبه در همایش ارمغان اعتدال که در سالن دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد، ضمن تبریک هفته دولت و گرامیداشت نام و یاد تمامی شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی بویژه شهیدان باهنر و رجایی، گفت: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مردم با تورم و گرانی بسیار وحشتناک و لجام گسیخته ای مواجه بودند و رکود اقتصادی و بدهی های بانکی از یک طرف و تحریم ها از طرف دیگر راه سختی را برای دولت ایجاد کرده بود، ولی دولت تدبیر و امید توانست با برنامه ریزی های دقیق و تدبیر امور بر بسیاری مشکلات فائق آید.

معاون حقوقی رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: در حالیکه باید براساس سند چشم انداز توسعه، کشور رشدی 8 درصدی می داشت، اما با تورم بالای 40 درصد و رشد منفی 6.8 درصد مواجه بود و بدهی های دولت به بانک ها و بدهی های بانکها به بانک مرکزی و مطالبات سنگین پیمانکاران و دستگاههای دیگر از وزارتخانه ها بر روی هم انباشته شده و وضعیت بسیار سختی ایجاد کرده بود.

دکتر انصاری با اشاره به دستاوردهای سه ساله دولت تدبیر و امید ادامه داد: دولت یازدهم با حمایت مردم و هدایت های حکیمانه رهبر معظم انقلاب مانع بزرگی را از مسیر پیشرفت و توسعه کشور برداشته است و در سایه رهنمودهای رهبری و هم افزایی سازنده با سایر قوا موفق شد با دستیابی به توافق برجام، تهدید بزرگ را رفع کرد.

وی افزود: در عرصه سیاست خارجی در مصافی دشوار، توانستیم طی 18 ماه مذاکره نفس گیر، عزتمندانه همه حقوق ملت را استیفا و مانع تحریم را از سر راه کشور برداریم و دولت بدون اینکه گامی از حقوق ملت عقب بنشیند، مقتدرانه همه دستاوردهای کشور در عرصه هسته ای را حفظ کرده و امروز حق هسته ای کشورمان کاملا و به صورت رسمی مورد پذیرش جامعه جهانی قرار گرفته و همه تحریم های فصل هفتم علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.

معاون حقوقی رئیس جمهوری اظهارکرد: اکنون حق غنی سازی، تحقیق و پژوهش و ارتقای کاربری این دانش برای کشور حفظ و ایران به طور رسمی وارد باشگاه هسته ای جهان شده و دنیا نیز حق ایران برای دستیابی به انرژی هسته ای را به رسمیت شناخته است.

دکتر انصاری ادامه داد: امروز صادرات نفت کشور روزانه به بیش از دو میلیون و 500 هزار بشکه رسیده و این فروش با آزادی عمل کامل انجام می شود و همچنین توانسته ایم برداشت خود از میادین مشترک را به سطح قابل قبولی برسانیم که این وضعیت بیش از این هم بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دولت پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی می داند، اضافه کرد: پس از 12 سال، امسال به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم و امروز ذخایر گندم کشور در طول سالهای پس از انقلاب بی نظیر بوده و 14 میلیون تن گندم در سیلوها ذخیره داریم در حالیکه قبل از تحویل گرفتن دولت در کل کشور تنها 18 روز ذخیره گندم داشتیم و این آمار در بعضی از استان تنها سه روز بود.همچنین امسال در تولید شکر برای نخستین بار بدون افزایش مصرف آب زراعی رکود شکنی کرده ایم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری بیشترین اهتمام دولت در عرصه کشاورزی را توجه به گسترش سیستم های نوین آبیاری و دانش بنیان دانست و افزود: دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است و در همه تصمیم گیری ها و اقدامات خود بر اندیشه دانشگاهیان و متخصصان و مشورت با کارشناسان تکیه کرده که نتیجه آن امروز به میدان آمدن بیش از دوهزار و 500 شرکت دانش بنیان با کمک ارزی و ریالی دولت است.

دکتر انصاری خاطرنشان کرد: در توسعه مبادلات ارزی و رفع تحریم های دارویی توانستیم 400 میلیارد ریال را از آمریکا گرفته و به جیب مردم بازگرداندیم.

معاون حقوقی رئیس جمهوری یکی دیگر از اقدام دولت تدبیر و امید را برقراری امنیت کامل در کشور عنوان کرد و افزود: امروز سطح امنیت موجود در کشور، آن هم در میانه منطقه ای که درگیر جنگ و خشونت است، دستاورد بزرگی است که باید به خاطر آن از همه نیروهای امنیتی و نظامی کشور تقدیر و تشکر کنیم.

وی اظهار داشت: امروز مردم دیگر شاهد دعوا در سطح سران سه قوا نیستند و دیگر کشور هیچگاه به دوران تهدید و تحریم باز نخواهد گشت.

دکتر انصاری انصاری با بیان اینکه در حوزه مبارزه با فساد گام های بلند برداشته شده و اقدامات ریشه ای انجام شده است، اظهار داشت: دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف، اصلاحات ریشه ای انجام داده تا دیگر شاهد فسادهای بزرگ و سیستمی چند هزار میلیاردی و ناپدید شدن مبالغ هنگفت سرمایه های مردم نباشیم.

وی با اشاره به اینکه در همین حقوق های نامتعارف دولت و رییس جمهوری با قاطعیت و بی رودربایستی وارد شدند، گفت: تمامی دریافت های غیر متعارف به خزانه بازگردانده شده است و برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی قوانین لازم تهیه شده و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

معاون رئیس جمهوری در ادامه گفت: هفته دولت فرصتی است تا خدمتگزاران مردم در قوه مجریه به بیان گزارش عملکرد و خدمات ارزنده دولت و نظام جمهوری اسلامی بپردازند. هفته دولت هفته همه ملت است، دولت هم به عنوان خادم ملت و منتخب مردم به نمایندگی از مردم، از محل ثروت آنها، در عرصه خدمت گام برمی دارد.

دکتر انصاری با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار هیات دولت با معظم له، افزود: مقام معظم رهبری فرمودند باید از همه فرصت ها بدون هیچ حاشیه و ملاحظه ای برای رفع مشکلات مردم استفاده کنیم؛ چرا که بالاترین تبلیغ برای دولت، اقدام و عمل است.

شناسه خبر: 94924

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده