دکتر نهاوندیان در دیدار حجت الاسلام و المسلمین شهرستانی:

دولت، در کنار علما، حوزه‌های علمیه و مرجعیت است

رییس دفتر رییس‌جمهوری در جریان سفر به قم به مناسبت هفته دولت، با حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی در ایران دیدار و گفتگو کرد.

شناسه خبر: 94902 -

شنبه 6 شهريور 1395 - 14:12

دکتر محمد نهاوندیان در این دیدار با اشاره به برخی از دستاوردهای دولت و اقداماتی که به منظور ایجاد زمینه و بستر مناسب برای فعالیت‌های دینی و فرهنگی انجام شده، اظهار داشت: امروز با توجه به فرصتی که در دنیا فراهم آمده است و شناختی که جهانیان در رابطه با سلفی‌ها و افراطیون و تفاوت آن با اسلام حقیقی پیدا کرده‌اند، باید از این فرصت در جهت معرفی هر چه بهتر اسلام و تشیع استفاده کرد و در این راستا دولت در کنار علما، حوزه‌های علمیه و مرجعیت قرار دارد.

رییس دفتر رییس‌جمهوری در ادامه با اشاره به پذیرش طرح ویو (WAVE) که به پیشنهاد رییس‌ جمهوری اسلامی ایران در مجمع عمومی سازمان ملل با اجماع به تصویب رسیده است، گفت: این موضوع جلوه‌ای دیگر از دیپلماسی فعال ایران در دولت یازدهم بود و ایران را به عنوان کشوری با حکومت دینی در خط مقدم مقابله با خشونت و تروریسم معرفی کرد.

دکتر نهاوندیان تصریح کرد: امروز باید از فرصتی که در جهان علیه جریان تکفیری فراهم شده بهترین بهره‌برداری را به عمل آورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی نماینده آیت‌الله العظمی سیستانی نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از تلاش‌های دولت، لزوم حفظ انسجام و وحدت جامعه را مورد تأکید قرار داد و گفت: امروز باید دولت، مرجعیت و مردم در کنار یکدیگر و در مسیر واحد حرکت کنند و در مقابل مشکلات و معضلات به صورت یکپارچه و متحد اقدامات مؤثری را انجام دهند.

ایشان تأکید کرد: در حوزه فرهنگی با توجه به تحولات ارتباطی و رسانه‌ای که در جهان اتفاق افتاده نمی‌توان با سیاست‌های انقباضی عمل کرد، بلکه باید فعالیت‌های ایجابی و اثباتی داشت تا از آسیب‌هایی که ممکن است به ارکان دین وارد شود، جلوگیری کرد.

شناسه خبر: 94902

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده