حضرت آیت الله العظمی سبحانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهور:

مجموعه اقدامات دولت در حوزه‌های مختلف رضایت‌بخش و خوشحال کننده است

حضرت آیت‌الله العظمی سبحانی با تقدیر و تشکر از تلاش‌های دولت یازدهم، اظهارداشتند: مجموعه اقداماتی که دولت برای خدمت به مردم و جامعه در حوزه‌های مختلف انجام می‌دهد، رضایت‌بخش و خوشحال‌کننده است.

شناسه خبر: 94899 -

شنبه 6 شهريور 1395 - 13:22

این مرجع عالیقدر عالم تشیع در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با ایشان، با ابلاغ سلام به رییس‌ جمهوری و سایر مسئولان دولت ، بر ضرورت توجه به سه معضل باقیمانده از سالهای گذشته و نهادینه شده در جامعه، یعنی ازدواج جوانان، کاهش جمعیت و وضعیت حجاب در جامعه  تاکید کردند.

حضرت آیت الله سبحانی گفتند: بر اساس آمار، جمعیت قابل توجهی از جوانان، مجرد بوده و برخی از مشکلات مانع از ازدواج آنان است از این رو دولت و مسئولین لازم است برنامه‌های خود را برای رفع موانع ازدواج جوانان سرعت ببخشند و تمامی ارکان کشور در ایجاد بستر فرهنگی برای ترویج ازدواج آسان‌تر، همت کنند.

این مرجع عالم تشیع با اشاره به روند کاهش جمعیت افزودند: با توجه به کاهش موالید و فرهنگ ترویج شده در سابق مبنی بر تک‌فرزندی و پرهیز از ازدیاد نسل، موضوع کاهش جمعیت در سال‌های آینده می‌تواند به معضل بزرگی تبدیل شود، لذا همه باید در این زمینه برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات مؤثری انجام دهند.

حضرت آیت الله سبحانی با اشاره به وضعیت حجاب در جامعه اشاره کردند و گفتند: حفظ حجاب به عنوان یکی از ارکان اصلی جامعه دینی باید مورد توجه قرار بگیرد و همه مسئولان،‌علما، نخبگان، نویسندگان و رسانه‌ها، لازم است با یک عنایت جمعی به این موضوع بپردازند.

این مرجع عالیقدر تشیع افزودند: معضل حجاب باید با نگاه فرهنگی و اقناع در جامعه مورد توجه قرار بگیرد و مادامی که همه دستگاه‌ها، گروه‌ها و آحاد جامعه به شکل منسجم و دقیق عمل نکنند به مقصود نهایی و مطلوب نخواهیم رسید.

 دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌ جمهوری نیز در این دیدار که به مناسبت هفته دولت انجام شد، با ابلاغ سلام رییس جمهوری و مسئولان دولت و ارایه گزارشی جامع از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته، گفت: بزرگترین دستاورد دولت تدبیر و امید که مورد تأیید بزرگان نظام و کشور نیز قرار گرفته، ایجاد آرامش و ثبات در حوزه اقتصاد بوده که از این رهگذر، بستر فعالیت اقتصادی در کشور به نحو مناسبی سامان یافته و امروز بخش خصوصی به دور از التهاب و اضطراب‌های گذشته می‌تواند فعالیت اقتصادی داشته باشد.

رییس دفتر رییس‌ جمهوری با برشمردن شرایط دشوار کشور در سال‌های پیش از آغاز فعالیت دولت یازدهم، افزود: دولت تلاش داشته تا شرایط تورمی، بیکاری و رکود را که در سال‌های گذشته رشد اقتصادی را به منفی 6.8 رسانده بود با مقاوم‌سازی اقتصاد و پیگیری و اجرایی کردن سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با کمترین اتکا به منابع درآمد نفت، به مثبت 5 درصد در سال جاری برساند.

دکتر نهاوندیان با اشاره به شرایط اقتصادی کشور بعد از رفع تحریم‌ها و اجرایی شدن برجام، گفت: دولت با حفظ استقلال، مبانی و اصول انقلابی نظام و از ره‌آورد تعامل سازنده با کشورهای دیگر، موفق شده شرایط بین‌المللی را به نفع اهداف و مطالبات نظام و کشور نزدیک کند.

رییس دفتر رییس‌جمهوری در این دیدار همچنین دستاوردهای دولت در حوزه‌های مختلف اقتصادی از جمله کشاورزی، حمل و نقل، انرژی، مسکن، بهداشت و درمان را تشریح کرد.

شناسه خبر: 94899

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده