معاون امور حقوقی رییس جمهوری در نشست شورای اداری شهرستان پیشوا:

دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نمی آید/ چرخ صنعت و اقتصاد روان تر از همیشه در حال گردش است/ ایران تا پایان سال 96 جزو صادرکنندگان بنزین با کیفیت خواهد بود/ دولت برای ریشه کنی فساد گام بزرگی برداشته تا شاهد فسادهای میلیاردی نباشیم  

معاون امور حقوقی رییس جمهوری با تشریح دستاوردهای دولت یازدهم ، تاکید کرد که دولت به عنوان خادم ملت، همه تلاش خود را برای عمران و آبادانی کشور به کار گرفته است و با هدایت های مقام معظم رهبری و پشتیبانی مردم ، در این مسیر از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

شناسه خبر: 94886 -

جمعه 5 شهريور 1395 - 10:42

حجت الاسلام والمسلمین دکتر مجید انصاری شامگاه پنجشنبه در نشست شورای اداری شهرستان پیشوا ، با اشاره به تلاش رسانه ای دشمنان برای القای شبهات، بزرگنمایی مشکلات و ناامیدی در جامعه ، گفت:

امروز ضرورت اطلاع رسانی بیشتر شده است چرا که سیستم اطلاع رسانی و خبرپراکنی در دنیا پیچیده و گسترده تر شده است.

وی تصریح کرد: دولت یازدهم در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مردم با تورم و گرانی بسیار خطرناک و  لجام گسیخته ای مواجه بودند و اقتصاد کشور درگیر رکودی بی سابقه  بود. در حالی که باید بر اساس سند چشم انداز توسعه، کشور رشدی 8 درصدی می داشت اما با تورم بالای 40 درصد و رشد منفی  6.8 درصد مواجه بود و بدهی های دولت به بانکها و بدهی های بانکها به بانک مرکزی و بدهی سنگین وزارتخانه ها به پیمانکاران و دستگاههای دیگر بر روی هم انباشته شده و وضعیت بسیار سختی ایجاد کرده بود.

معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه وزارت نیرو به تنهایی 26 هزار میلیارد تومان به پیمانکاران و نیروگاههای بخش خصوصی بدهکار بود، گفت: مزید بر همه این مشکلات تحریم هایی بود که دشواری هایی بزرگی در مسیر توسعه کشور بوجود آورده بود. با توکل به خداوند ، هدایت های مدبرانه رهبر فرزانه انقلاب، برنامه ریزی دقیق رییس جمهوری و دولت و حمایت مردم وارد عرصه مبارزه با این مشکلات شدیم و توانستیم در عرصه سیاست خارجی در مصافی دشوار و نفس گیر در مذاکراتی 18 ماهه ، عزتمندانه همه حقوق ملت را استیفا کنیم و مانع تحریم را از سر راه کشور برداریم.

دکتر انصاری تصریح کرد: دولت بدون اینکه گامی از حقوق ملت عقب بنشیند، عزتمندانه همه دستاوردهای کشور در عرصه هسته ای را حفظ کرده و امروز حق هسته ای کشورمان کاملا و به صورت رسمی مورد پذیرش جامعه جهانی قرار گرفته و همه تحریم های فصل هفتمی علیه جمهوری اسلامی ایران را لغو کرد.

وی گفت: امروز اگر چه طرف مقابل برجام در اجرای این سند بدعهدی هایی می کند اما دولت در مسیر احقاق حقوق ملت قدمی کوتاه نیامده و همانطور که در مسیر حصول برجام ایستادگی کرد، اجرای دقیق و کامل  آن را نیز تا گام آخر پیگیری خواهد کرد.

معاون رییس جمهوری در امور حقوقی گفت: امروز در عرصه های مختلف اقتصادی آزادانه با کشورهای مختلف تعامل داریم در حالی که پیش از این در تعاملات اقتصادی دچار محدودیتها و مشکلات زیادی بودیم و حتی نفت را فقط چند کشور محدود و با دشواری از ما می خریدند و به ازای پول آن کالاهایی که خودشان می خواستند به ما می دادند و برای تامین برخی کالاها گاه تا 200 درصد هزینه اضافی پرداخت می کردیم.

دکتر انصاری افزود: امروز صادرات نفت کشور به بیش از 2 میلیون و 500 هزار بشکه رسیده که با آزادی عمل کامل به فروش می رسد. همچنین توانسته ایم برداشت خود از میادین مشترک را به سطح قابل قبولی برسانیم که این وضعیت بیش از این هم بهبود خواهد یافت.

وی اظهار داشت: برای جلوگیری از خام فروشی، دولت پالایشگاهی را با هشت واحد پالایشگاهی طراحی کرده که با بهره برداری آن 100 درصد میعانات گازی در داخلی کشور و به همت فرزندان شما تبدیل به محصول می شوند.

معاون امور حقوقی رییس جمهوری با اشاره به اینکه در آغاز فعالیت دولت یازدهم با وجود به کارگیری ظرفیت های پتروشیمی خود و تولید بنزین بی کیفیت، همچنان مجبور بودیم مقدار زیادی بنزین و گازوئیل وارد کنیم، خاطرنشان ساخت: تا پایان سال 96 ایران جزو صادرکنندگان بنزین با کیفیت خواهد بود.

دکتر انصاری با تاکید بر اینکه دولت پایه اصلی اقتصاد مقاومتی را امنیت غذایی می داند، گفت: پس از 12 سال، در سال 95 به خودکفایی در تولید گندم رسیدیم و امروز ذخایر گندم کشور در طول سالهای پس از انقلاب بی نظیر است. همچنین امسال در تولید شکر رکوردشکنی کرده ایم، بدون اینکه مصرف آب زراعی افزایش یابد.

وی بیشترین اهتمام دولت در عرصه کشاورزی را توجه به گسترش سیستم های نوین آبیاری و دانش بنیان کردن کشاورزی عنوان کرد و اضافه کرد: دولت یازدهم، دولت اقدام و عمل و تدبیر و امید است و در همه تصمیم گیری ها و اقدامات خود بر اندیشه دانشگاهیان و متخصصان و مشورت با متخصصان تکیه کرده که نتیجه آن امروز به میدان آمدن  2 هزار و 500 شرکت دانش بنیان با کمک ارزی و ریالی دولت است.

معاون امور حقوقی رییس جمهوری به قراردادها و طرحهای دولت برای همکاری بیشتر صنعت و دانشگاه اشاره کرد و اظهار داشت: دولت در حوزه های نفت، صنایع، محیط زیست، مهار آبهای سطحی و مرزی، بهینه کردن مصرف آب و انرژی و سلامت عملکرد درخشان و افتخار آمیزی دارد. تنها در حوزه سلامت 11 میلیون نفر افرادی که فاقد هرگونه بیمه ای بودند، بیمه شدند.

دکتر انصاری تصریح کرد: ما از گردنه های سخت عبور کردیم. آوارهای موجود در عرصه اقتصاد و صنعت برداشته شده و چرخ صنعت و اقتصاد روان تر از همیشه در حال گردش است. دولت در حوزه های حمل و نقل ریلی و هوایی، توسعه شبکه راه و بزرگراه های کشور، افزایش ظرفیت بارگیری و تخلیه بنادر و امثال آنها گام های بزرگی برداشته است.

وی با بیان اینکه در حوزه مبارزه با فساد قدمهای بزرگ و اقدامات ریشه ای انجام شده است، خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اصلاحات ریشه ای انجام داده تا دیگر شاهد فسادهای بزرگ 3 و 12 هزار میلیاردی و ناپدید شدن مبالغ هنگفت سرمایه های مردم نباشیم.

معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در همین حقوق های نامتعارف دولت و رییس جمهوری با قاطعیت و بی رودربایستی وارد شدند، گفت: برای جلوگیری از تکرار چنین تخلفاتی قوانین لازم تهیه شده و به زودی به مجلس شورای اسلامی تقدیم خواهد شد.

دکتر انصاری یکی دیگر از کارهای بزرگ انجام شده در کشور را که به همت دولت و مردم انجام شده است، برقراری امنیت کامل در کشور دانست و اظهار داشت: سطح امنیت موجود در کشور، آن هم در میانه منطقه ای که درگیر جنگ و خشونت است، دستاورد بزرگی است که باید به خاطر آن از همه نیروهای امنیتی و نظامی کشور تقدیر و تشکر کنیم.

وی از همه نیروهای سیاسی کشور خواست در رقابتهای خود منافع ملی را لحاظ کنند و گفت: دستاوردهای بزرگ نظام نباید در رقابتهای سیاسی مخدوش شود.

معاون امور حقوقی ریاست جمهوری بهبود رابطه قوای سه گانه را از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم برشمرد و خاطرنشان ساخت: دولت تدبیر و امید با مجلس قبل که با دولت همسو نبود رابطه حسنه و مبتنی بر احترام متقابل داشت و اجازه نداد هیچ تنشی بین روابط دولت با قوای دیگر ایجاد شود.

دکتر انصاری در ابتدای این نشست نیز با بیان اینکه شهرستان پیشوا در فرهنگ شهادت پیشوا دیگر شهرهای کشور است، گفت: فرهنگ شهادت پروری در مسیر نهضت انقلاب اسلامی در پیشوا با پیروزی انقلاب اسلامی و حتی پایان دفاع مقدس متوقف نشد و امروز نیز جوانان شهرستان پیشوا در راه دفاع از نظام در ورای مرزها و دفاع از حرم آل الله پیشگام هستند و این تلاش خانواده های پیشوایی در صیانت از فرهنگ شهادت جای قدردانی و تشکر دارد.

 

شناسه خبر: 94886

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده