دفتر رییس جمهوری از استقبال پرشور مردم استان کهگیلویه و بویراحمد تشکر کرد/سه برابر کردن بودجه طرحهای عمرانی استان

دفتر رییس جمهوری در پیامی با قدردانی از استقبال پرشور دلیرمردان و شیرزنان فداکار کهگیلویه و بویراحمد به عنوان حافظان سلحشور بام ایران بزرگ از کاروان دولت تدبیر و امید تاکید کرد: دولت با برنامه ای گسترده مصمم است نارسایی ها و کاستی های موجود در سطح این استان را از بین ببرد.

شناسه خبر: 94753 -

دوشنبه 25 مرداد 1395 - 19:18

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

استقبال صمیمانه و پرشور دلیرمردان و شیرزنان فداکار استان کهگیلویه و بویراحمد از کاروان دولت تدبیر و امید، بیانگر پیوند همیشه سبز و پرطراوت ملت با خادمان خود در دولت بود.

مردم سختکوش و باایمان این منطقه، با اراده هایی به بلندای دنا، همواره حافظان سلحشور و ایثارگر بام ایران بزرگ بوده اند و با حضور پرتوان، در همه صحنه های سرنوشت ساز و این بار در همراهی و همدلی با خدمتگزاران خود، جلوه ای دیگر از اتحاد و همبستگی ملی را آشکار ساختند.

یاد و نام آریوبرزن، فرزند برومند این دیار که دلیرانه در دفاع از مرزهای ایران جانفشانی کرد، همراه با از جان گذشتگی غیورمردان آن سامان در عرصه های مختلف دفاع از کشور به ویژه در دوران دفاع مقدس، برگهایی زرین از تاریخ این سرزمین است؛ یادمانهای گرانقدری که افتخارات و سرمایه های ملی همه ایرانیان محسوب می شوند.

این گستره جغرافیایی با تاریخ شگفت آور و طبیعت شگرف و متنوع خود، اقوامی را از دیرباز در پهنای خود پرورش داده است که با اندیشه هایی روشن و سرشتی مهربان و مهمان نواز، الگوی صلح، دوستی و نیک اندیش بوده اند.

شایسته است این استان غنی که از ظرفیتهای چشمگیر کشاورزی، دامپروری، استخراج نفت و تولیدات معدنی برخوردار است، ولی هنوز با برآوردن مطالبات بحق ساکنان زحمتکش خود فاصله دارد، مورد توجهات ویژه قرار گیرد و چرخه تولید و توسعه پایدار منطقه شتابی مناسب و هماهنگ با دیگر مناطق کشور بیابد.

دولت تدبیر و امید مصمم است با سه برابر کردن بودجه طرح های استان و تشکیل صندوق اعتباری توسعه استان و تخصیص یارانه تسهیلات بانکی به سرمایه گذاری تولیدی در این استان و همچنین طرح های تحول آفرین در حوزه های مدیریت منابع آب، کشاورزی، صنعتی، فرهنگی و سلامت؛ همراه با سایر اقدامات زیرساختی، نارسایی ها و کاستی های موجود در سطح استان را از بین ببرد تا همگان شاهد رشد و شکوفایی متناسب با شان و جایگاه مردم شریف آن منطقه مستعد باشیم.

به پاس استقبال گرم مردم نجیب و پرتلاش این استان از خدمتگزاران خود در کاروان دولت تدبیر و امید، لازم می دانیم از اقشار مختلف مردم، نماینده محترم ولی فقیه، امام جمعه محترم یاسوج، ائمه محترم جمعه و جماعات، نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، فرهنگیان، دانشگاهیان، کارآفرینان و فعالان اقتصادی، اصناف، کارگران، اصحاب رسانه، جوانان پرشور و انقلابی، نیروهای غیور نظامی و انتظامی و امنیتی و گروههای سیاسی و فعالان اجتماعی استان صمیمانه تقدیر و تشکر کنیم.

امید است مسئولان ملی و محلی با همتی مضاعف و با بهره گیری مطلوب از ظرفیتها و قابلیتهای گسترده استان در جهت تحقق مطالبات بحق مردمان عزیز این دیار تلاش کنند و در آینده نزدیک شاهد تحولات اساسی در این استان زرخیر باشیم.

دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران

شناسه خبر: 94753

- دولت یادهم و دوازدهم

- سفرهای استانی

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده