دکتر نهاوندیان در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کهگیلویه و بویر احمد:

اشتغال زایی نیازمند دمیدن روح کارآفرینی و تشویق روحیه ابتکار است/ اولویت جدی و اصلی کشور مبارزه با معضل بیکاری است/ کارخانجات باید به دنبال فکر، بازار، فن آوری و روش های جدید باشند تا سرپا بمانند

رییس دفتر رییس جمهوری، اولویت جدی و اصلی کشور را مبارزه با معضل بیکاری دانست و تاکید کرد که اشتغال زایی نیازمند دمیدن روح کارآفرینی و تشویق روحیه ابتکار است.

شناسه خبر: 94723 -

يکشنبه 24 مرداد 1395 - 22:05

دکتر محمد نهاوندیان عصر یکشنبه در جلسه سرمایه گذاری و توسعه استان کهگیلویه و بویر احمد افزود: باید به بنگاه های اقتصادی کمک نماییم تا آنها نیز به ارزش افزوده ملی اضافه نمایند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: لازمه بنگاهی که حاصل کار آن بیش از هزینه باشد، این است که ابتدا کارآفرینی و روحیه اتکا به خود در مدارس و دانشگاه ها پرورش یابد.

دکتر نهاوندیان تاکید کرد: اقدامات دولت در صندوق شکوفایی و نوآوری، صندوق کارآفرینی امید و همچنین موج ایجاد شده در بانک ها در حمایت از بنگاههای کوچک، همان مسیری است که با سرمایه کم، اشتغال زیاد ایجاد شود و به سبب اینکه این بنگاه های کوچک انعطاف پذیرند، رشد و شغل پایدار تامین می کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری خاطر نشان ساخت: به هیچ وجه قابل قبول نیست که استانی با این منابع عظیم طبیعی و انسانی دارای چنین نرخ بیکاری باشد.

دکتر نهاوندیان با اشاره به ظرفیت های استان کهگیلویه و بویر احمد در زمینه گیاهان دارویی اظهار داشت: با رویکرد درونزایی و برونگری در این بخش می توان حداقل دهها هزار شغل ایجاد کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید براینکه گسترش فرهنگ کارآفرینی مهمتر از سرمایه است، ادامه داد: باید این فرهنگ در دانشگاه های استان تقویت شود و واحد تشویق و راهنمایی کارآفرینی ایجاد کنند که این مهمتر از اعطای اعتبارات و به معنای درونزا بودن است.

دکتر نهاوندیان برگزاری جلسات سرمایه گذاری و توسعه در استانها را شناسایی و تاکید بر استعدادهای درونی استان و از لازمه های اقتصاد مقاومتی توصیف کرد.

رییس دفتر رییس جمهوری درباره پیشرو بودن به عنوان یکی از سیاست های مورد تاکید مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی گفت: کارخانجات باید به دنبال فکر، بازار، فن آوری و روش های جدید باشند تا سرپا و پویا بمانند.

دکتر نهاوندیان با اشاره به برونگرایی در اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: نمی توان از اقتصاد مقاومتی سخن گفت اما بازارها و مکانیسم های کار در بازار جهانی را نشناسیم و لازمه این امر اشراف بر همه سازوکارهای کار در حوزه بین الملل است و امروز با رفع تحریم ها می توانیم هرچه بیشتر با سازوکارهای مالی و بانکی جهان آشنا شویم.

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه بانک ها موظف هستند با استانداردها و ترتیبات جدید مالی آشنا شوند، گفت: البته این بدین معنی نیست که هدف و جهت را از بیرون بگیریم بلکه باید با تکیه بر خود، از امکانات و ظرفیت های دنیا در مسیر اهداف ملی ، توسعه میهن و دستیابی به اهداف چشم انداز بیست ساله کمک بگیریم.

دکتر نهاوندیان ابراز امیدواری کرد که برون داد چنین جلساتی عزم جدی برای تکیه بر توانایی های داخلی ، بهره گیری از ظرفیت ها و فرصت های کار با دنیا و همچنین تقویت همگرایی و هم افزایی شود و کارآفرینان با شناسایی یکدیگر فرصت های پیش رو را با یکدیگر مبادله کنند.

رییس دفتر رییس جمهوری گفت: بعد از سفرهای استانی واحدهای پیگیری تمام تصمیمات سفرها را دنبال کرده و از وزارتخانه ها گزارش گیری می شود که بخش خصوصی هم باید به چنین کاری مبادرت کند.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه سه ضلعی بخش خصوصی، دولت و دانشگاه می تواند طلسم عقب ماندگی های استان را برطرف کند، افزود: این استان به شکرانه مواهب طبیعی، مردم مصمم، مومن، سلحشور و غیور حتی می تواند طی ٥ سال آینده در شاخص های کاهش بیکاری، سرمایه گذاری و رشد پویا سرآمد استان های کشور شود.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به رویکردها و سیاست های تبیینی مقام معظم رهبری در اقتصاد مقاومتی از جمله جهادی بودن، انعطاف پذیری، فرصت سازی، مولد بودن، درونزا، پیشرو و برونگرا بودن گفت: کسی می تواند ادعای عمل به اقتصاد مقاومتی کند که این رویکردها را عملا اتخاذ کرده باشد.

دکتر نهاوندیان در ابتدای سخنان خود با تبریک میلاد حضرت علی بن موسی الرضا (ع) از استقبال پرشور مردم یاسوج از کاروان تدبیر و امید قدردانی کرد.

شناسه خبر: 94723

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای استانی

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده