در جلسه مشترک هیأت دولت با استانداران مصوب شد؛

تفویض برخی اختیارات دستگاه‌های اجرایی به واحدهای استانی

هیأت وزیران در راستای اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی و نیز ضرورت تمرکز زدایی از فعالیت‌های اجرایی و تبیین خط مشی اجرایی دولت، با واگذاری برخی اختیارات دستگاه‌های اجرایی به واحدهای استانی مربوط در استان‌ها موافقت کرد.

شناسه خبر: 94637 -

چهارشنبه 20 مرداد 1395 - 12:45

هیأت دولت این تصمیم را در جلسه مشترک امروز(چهارشنبه) خود با استانداران که به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهور برگزار شد، اتخاذ کرد و مقرر شد تا کلیه وزرا و روسای مؤسسات دولتی و مدیران عامل شرکت‌های دولتی، آن دسته از وظایف و اختیارات خود را که واگذاری آنها منع قانونی ندارد و موجب نقض سیاست‌های کلان ستادی نمی‌شود، به واحدهای استانی متناظر خود تفویض نمایند.

بر پایه این تصمیم، به پیشنهاد استانداران اختیاراتی از وزارتخانه‌های امور اقتصادی و دارایی، جهاد کشاورزی، نیرو، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی و سازمان حفاظت محیط زیست به واحدهای استانی آنان تفویض شد.

در این جلسه همچنین پنج استاندار منتخب در حوزه‌های اقتصاد مقاومتی، اجتماعی و فرهنگی،‌سیاسی، سفرهای استانی رییس‌ جمهور و حوادث غیرمترقبه، گزارشی از فعالیت‌های حوزه خود به هیأت وزیران ارایه دادند و اعضای دولت به بحث و پیرامون آنها پرداختند.

شناسه خبر: 94637

- دولت یادهم و دوازدهم

- جلسات

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده