دکتر رضوی در نشست مشترک با نمایندگان قرارگاههای جهادی:

فعالیتهای فرهنگی گروههای جهادی موثرتر از فعالیتهای فیزیکی آنهاست

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، اعضای گروههای جهادی را چشم و چراغ دستگاههای اجرایی و به ویژه معاونت توسعه روستایی خواند و گفت: ما به فعالیتهای فرهنگی شما در روستاها به ویژه برای احیای فرهنگ خودیاری بیش از فعالیتهای فیزیکی شما نیاز داریم.

شناسه خبر: 94553 -

يکشنبه 17 مرداد 1395 - 12:22

دکتر سید ابوالفضل رضوی یکشنبه در نشست مشترک دستگاههای اجرایی و نهادها و قرارگاههای جهادی کشور در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی در روستاهای کشور، خدمت به روستاها را خدمت به پرکارترین، کم حرف ترین و کم توقع ترین اقشار جامعه توصیف کرد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با اشاره به اینکه در مدت 28 ماه سپری شده از قبول این مسئولیت، 114 سفر به استانهای مختلف داشته است، افزود: 60 درصد مشکلات روستائیان مربوط به سطح پایین درآمد خانوارها و فقدان شغل مناسب برای فرزندان جوان آنان است. تبعیض در ارائه خدمات و توزیع امکانات نیز مشکل دوم روستاهاست و عدم احترام و تکریم شایسته از سوی مقامات محلی، منطقه ای و ملی به روستائیان سومین مشکل روستاها و اهالی روستاهاست.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در بخش دیگر سخنان خود تصریح کرد: دستگاههای متعددی برای ارتقای سطح رفاه و معیشت روستائیان فعالیت می کنند، اما اولا فعالیتهای آنان برگرفته از یک نگاه کاملا صحیح به روستاها نیست و ثانیا این تلاشها هم افزا نبوده و حتی موازی کاری نیز رخ داده است.

دکتر رضوی در تشریح این سخن خود که خدمت رسانی به روستاها برگرفته از نگاه صحیح نیست، خاطرنشان ساخت: اولا تعریف روستا به عنوان یک محل صرفا سکونتگاهی غلط است و روستا را چنان که مقام معظم رهبری تعبیر کردند باید کانون تولید و ارزش آفرینی ببینیم. نکته دیگر اینکه نگاه حاکم بر برنامه ریزی ها برای توسعه روستاها پس از انقلاب به شکل صحیح تغییر نکرد و حاکم شدن نگاه ترحم آمیز در سالهای اولیه پس از انقلاب حتی باعث آسیب وارد شدن به فرهنگ کار و خودیاری در روستاها نیز شد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور با بیان اینکه در سالهای گذشته مسیر غلطی را در خدمت به روستائیان طی کرده ایم و گسترش حاشیه نشینی در شهرها گواه این ادعاست، اظهار داشت: ما به نظرات و دیدگاههای شما اعضای گروههای جهادی در هدایت مسیر خدمت رسانی به روستاها نیاز داریم و اساسا باید فعالیتهایمان را هماهنگ کنیم تا با تجمیع توان و هم افزایی ظرفیتها به شکل بهتری به آبادانی روستاها کمک کنیم.

شناسه خبر: 94553

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده