مولاوردی در نشست مشترک با مشاورین امور زنان وزرا و دستگاه‌های اجرایی:

تفاهم‌نامه‌های مشترک معاونت امور زنان با دستگاه‌های اجرایی در حال به ثمر رسیدن هستند/ اجرای برنامه ملی مهارت‌افزایی مدیران زن در استان‌ها بزودی آغاز می شود

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: تفاهم‌نامه‌های مشترکی که این معاونت با دستگاه‌های اجرایی مختلف منعقد کرده بود در حال به ثمر رسیدن هستند و گزارش‌هایی که از نتایج آنها می‌رسد، بسیار امیدوارکننده هستند.

شناسه خبر: 94449 -

يکشنبه 3 مرداد 1395 - 13:17

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در شانزدهمین نشست مشترک معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با مشاورین امور زنان وزرا و دستگاه‌های اجرایی در تشریح عملکرد این معاونت، گفت: شناسایی مسایل و اولویت‌بندی آنها و ایجاد توجه به این مسایل، شناسایی ظرفیت‌ها و مدیریت این ظرفیت‌ها، اقدام به ایجاد هماهنگی و هم‌افزایی این ظرفیت‌ها و ترویج فعالیت‌های شبکه‌ای و بکارگیری نهادهای غیردولتی محورهای برنامه‌های ما در سه سال گذشته بوده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به مشارکت فعال این معاونت در تدوین سند برنامه ششم توسعه اشاره کرد و افزود:‌ در مواد مختلف لایحه برنامه ششم، به مسایل زنان توجه شده و در کنار این موضوع، ماده 26 این برنامه اختصاصاً به موضوع زنان پرداخته که چارچوبی منطقی برای پیگیری مسایل زنان بویژه ایجاد عدالت جنسیتی فراهم خواهد کرد.

مولاوردی تبیین موضوع و رویکرد عدالت جنسیتی را مهم‌ترین برنامه پیش روی معاونت امور زنان ریاست جمهوری معرفی کرد و اظهار داشت: برای رفع چالش‌های پیش‌روی سیاست‌گذاری برای ایجاد عدالت جنسیتی جلسات متعددی تشکیل دادیم وموارد  مورد بررسی قرار گرفته اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به برگزاری نشستی تخصصی با اساتید حوزه اقتصاد، گفت: در این جلسه نظرات اساتید اقتصاد درباره تبیین جایگاه زنان در تحقق اقتصاد مقاومتی اخذ شد و تلاش کردیم در نتیجه این جلسه نقش زنان را افزون‌ بر نقش فرهنگی و حضور در خانواده به عنوان یکی از عوامل مهم، تولید تبیین کنیم.

مولاوردی در بخش دیگری از سخنان خود، تصریح کرد: با توجه به وضعیت نگران‌کننده آسیب‌های اجتماعی و جلساتی که در عالی‌ترین سطح کشور و در حضور مقام معظم رهبری تشکیل شد، آسیب‌های اجتماعی مورد بررسی دقیق قرار گرفتند و در دولت نیز با تحقیقات صورت گرفته 19 کارگروه تشکیل شده که معاونت امور زنان از این تعداد، در 13 کارگروه، به عنوان همکار و معین حضور دارد.

 معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزاری جشنواره ملی «رسانه، زن و خانواده» و نیز برنامه‌های دهه کرامت و روز ملی دختر را از دیگر برنامه‌های این معاونت در ایام پیش رو عنوان کرد و گفت: اجرای برنامه ملی مهارت‌افزایی مدیران زن در استان‌ها نیز بزودی آغاز خواهد شد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده از به ثمر رسیدن لایحه کاهش ساعات کار زنان دارای شرایط خاص و ارایه تخفیف‌های مالیاتی پله‌ای به این بخش از زنان برای ترغیب کارفرمایان به جذب آنان خبر داد.

وی همچنین از برگزاری اولین نشست مشترک با مجلس در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

شناسه خبر: 94449

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده