مولاوردی در دیدار با جمعی از جوانان به مناسبت هفته «جوان»:

تلاش کردیم در سه سال گذشته توجهات را به چالشهای حوزه زنان جلب کنیم / انتخابات سال 92 سرمایه اجتماعی را تقویت کرد

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری اظهار داشت: تلاش کردیم در سه سال گذشته سرمایه اجتماعی را که با انتخابات ریاست جمهوری سال 92 احیا شد، حفظ و ارتقا دهیم.

سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 - 15:44

شهیندخت مولاوردی روز سه شنبه در دیدار و گفتگو با جمعی از جوانان به مناسبت هفته جوان، گفت: فاصله معناداری در دسترسی زنان و مردان به موقعیتهای سیاسی و اقتصادی وجود دارد و بهره مندی زنان و مردان از منابع سیاست و اقتصاد در کشورمان باید عادلانه تر شود.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری افزود: در سه سال گذشته تلاش کردیم اول توجهات را به این چالشها جلب کنیم تا با هم افزایی و هماهنگی ظرفیتها به دنبال حل مشکلات باشیم.

مولاوردی اظهار داشت: برای تقویت سرمایه اجتماعی تلاش های خود را در سه سطح سامان دادیم. اول ارتقای سطح اعتماد دولت به زنان، دوم ارتقای سطح اعتماد زنان به دولت و سوم ارتقای سطح اعتماد به نفس در زنان.

معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید بر اینکه کامیابی و ناکامیها در این مسیر باید با توجه به همه جوانب سنجیده شود، تصریح کرد: همه در تلاش هستیم که وضعیت به نقطه مطلوبتری برسد اما کار راحتی پیش رو نداریم.

مولاوردی با بیان اینکه همه جوانان اعم از دختر و پسر خواهان آن هستند که حفظ کرامت و حقوق انسانی، اجتماعی، مدنی و اقتصادی شان محترم شمرده شود، خاطرنشان ساخت: یکی دیگر از معضلات تبعیض در استخدام نیروهای جویای شغل است.

مولاوردی رفع بیکاری را دغدغه اصلی دولت عنوان کرد و گفت: همه تلاش‌های دولت در زمینه های مختلف از جمله در عرصه سیاست خارجی برای رفع موانع رونق کسب و کار و ایجاد اشتغال پایدار است.

شناسه خبر: 93564