نخست وزیر هند دوم خرداد وارد تهران می شود/ آغاز فصل نوین روابط تهران – دهلی نو

نخست وزیر هند به دعوت رسمی حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران، دوم خردادماه وارد تهران می شود.

سه شنبه 28 ارديبهشت 1395 - 14:47

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری با اعلام این خبر، گفت: آقای "ناریندرا مودی" نخست وزیر هند را در این سفر دو روزه، یک هیات بلندپایه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی همراهی می کند.

پرویز اسماعیلی با بیان اینکه در جریان این سفر، چندین سند همکاری میان تهران – دهلی نو به امضا خواهد رسید، تصریح کرد: امضای این اسناد، روابط و همکاری های مشترک دو کشور را تعمیق و شتاب خواهد بخشید.

وی با اشاره به روابط دیرینه و خوب ایران و هند، به تشریح فرصت های گسترده فراروی دو کشور بویژه در دوره پسابرجام در عمده حوزه ها پرداخت و اظهارداشت: اسناد و موافقتنامه هایی که قرار است در جریان سفر نخست وزیر هند به تهران امضا شود، عمدتا در بخش های اقتصادی، سرمایه گذاری، تجاری، حمل و نقل و توسعه بنادر، فرهنگی، علمی  و دانشگاهی است.

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهوری افزود: سفر آقای "ناریندرا مودی" به تهران و امضای این اسناد همکاری، فصل نوینی از روند رو به رشد همکاری های تهران - دهلی نو را در ابعاد مختلف رقم خواهد زد.

اسماعیلی اظهارداشت: دیدار و گفت وگو با رییس جمهوری و مقامات ارشد نظام در برنامه سفر رسمی نخست وزیر هند به تهران گنجانده شده است و انتظار می رود در جریان دیدار وی و حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی، علاوه بر موضوعات مرتبط با گسترش روابط دوجانبه در حوزه های مختلف، صلح و ثبات منطقه ای و بین المللی نیز مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

شناسه خبر: 93558