دکتر امین زاده از نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی بازدید کرد

معاون حقوقی رییس جمهوری با حضور در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی ضمن بازدید از غرفه های مختلف داخلی و خارجی، در جریان فعالیت کاری و مسایل فعالان بخش خصوصی و دولتی حوزه انرژی قرار گرفت و بر ضرورت رفع مشکلات قانونی و حقوقی این بخش تاکید کرد.

يکشنبه 19 ارديبهشت 1395 - 13:44

دکتر امین زاده همچنین در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران درباره فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای حذف قوانین مزاحم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی گفت: مامور شدیم قوانین مزاحم را در حوزه های مختلف مالی، سرمایه گذاری، حقوقی، صنعتی و کشاورزی برای پی ریزی اقتصادی مقاوم و تاب آور دربرابر شوک های وارده شناسایی کنیم و پس از برگزاری جلسات و مطالعات با بخش خصوصی، دولتی و دانشگاهی، اولین گزارش در زمینه سرمایه گذاری هفته گذشته به معاون اول رییس جمهوری ارائه شد و مقرر گردیده  نتایج اقدامات و این جلسات، هر دو هفته یکبار گزارش شود.
دکتر امین زاده ادامه داد: معمولا سرمایه گذاری خارجی نیازمند تضمین و حمایت است و از طرفی نیز باید این سرمایه گذاری در بخش صحیح انجام شود و الان در تلاشیم با اصلاح قوانین، سرمایه گذار خارجی مدت زمان کمتر و اطمینان بیشتری داشته باشد.
معاون حقوقی رییس جمهوری در پاسخ به سوالی درباره انضباط مالی در بخش عمومی و قطع وابستگی به نفت اظهار داشت: با توجه به قانون استفاده حداکثری از توان داخلی، بسیاری از فعالان بخش خصوصی و پیمانکاران انتظار دارند تولیداتشان در کشور استفاده شود و تبدیل شدن یک پژوهش به پروژه صنعتی در اولویت دولت قرار گیرد تا دولت وارد کننده نباشد.
دکتر امین زاده تاکید کرد: اگر به تولیدات صنعتگر ایرانی بها دهیم بی تردید در سطح منطقه ای و بین المللی خواهد درخشید و در همین راستا در حال پیگیری قوانین حمایتی و تشویقی صنعت داخلی هستیم.

شناسه خبر: 93411