امین زاده در دیدار با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان:

ائمه جمعه و جماعات مردم را نسبت به مسائل حقوقی آشنا کنند

معاون حقوقی رییس جمهوری در دیدار نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان، از ائمه جمعه و جماعات که در حوزه حقوقی فعالیت دارند، خواست مردم را نسبت به مسائل حقوقی، حقوق دولت نسبت به مردم و حقوق مردم نسبت به دولت آشنا کنند.

شنبه 11 ارديبهشت 1395 - 15:04

الهام امین زاده روز شنبه در دیدار با آیت الله نمازی تصریح کرد: توانمندیهای زیادی در بین دانشگاهیان وجود دارد که از آن باید در پیشبرد امور حقوقی کشور استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: در کمیته ماده 76 معاونت حقوقی به دنبال بهبود فضای کسب و کار و شناسایی قوانین مزاحم هستیم و تلاش داریم با همکاری دولت و مجلس مقررات مزاحم را از مسیر توسعه اقصادی کشور برداریم.

امین زاده افزود: در دولت یازدهم تعامل خوبی بین بخش های خصوصی، اتاق بازرگانی و استادان رشته حقوق در کشور فراهم شده است.

امین زاده با اشاره به این که دور زدن قوانین برای کشور آسیب زا است، تصریح کرد: تا زمانی که مردم احساس نکنند که ناظر واقعی بر قوانین، خودشان هستند و احساس احترام به قانون نداشته باشند، این معضلات در جامعه حل نمی شود.

آیت الله عبدالنبی نمازی نماینده ولی فقیه وامام جمعه کاشان نیز در این دیدار گفت: یکی از بحث های اساسی و راهبردی در نظام توحیدی، جایگاه بانوان در نظام اسلامی است.

آیت الله نمازی با تاکید بر اینکه جایگاه بانوان باید در نظام توحیدی بدرستی تعریف و مشخص شود، افزود: در نظام توحیدی زن دارای بالاترین جایگاه است، اما آنچه که امروزه ما برای رسیدن به دروازه تمدن اسلامی نیاز داریم، تعریف مشخص و عملیاتی کردن این جایگاه است.

عضو ارشد جامعه مدرسین حوزه علیمه قم گفت: امروز تحت تاثیر تبلیغات غربی ها قرار گرفته ایم که از دیرباز با محکوم کردن اسلام می گفتند، اسلام حقوق زنان را نادیده گرفته است در حالیکه هیچ نظام سیاسی مانند اسلام، برای زن جایگاه قرار نداده است.

وی افزود: هیچ فرقه ای اختلاط زن و مرد را جایز نمی داند، زیرا اگراین جایگاه با هم مخلوط شود، آثار سوء اجتماعی بدنبال دارد.

عضو مجلس خبرگان رهبری پیشنهاد کرد: مجلس شورای اسلامی برای بانوان خانه دار حقوق در نظر گیرد، چون مدیریت خانواده از هر شغلی برتر است.

وی همچنین یادآور شد: اگر بخواهیم دروازه تمدن اسلامی باز بماند، باید مانند غربی هایی که در مورد ارزش هایشان کوتاه نمی آیند، ما نیز بر سر اصول و ارزش هایمان تعارف نداشته باشیم.

سخنرانی در جمع استادان دانشگاه کاشان، افتتاح مجموعه فرهنگی ورزشی «شهربانو» و امضای تفاهم نامه با دانشگاه کاشان از جمله برنامه های سفر یک روزه معاون حقوقی رئیس جمهوری به شهرستان کاشان است.

شناسه خبر: 93243