مولاوردی در دیدار رییس مجلس سنای بلژیک:

زنان و کودکان قربانیان اصلی تروریسم و افراطی گرایی هستند/ ضرورت همکاری و هماهنگی کشورها در مبارزه با تروریسم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان و کودکان قربانیان اصلی تروریسم و افراطی گرایی هستند، از وضعیت غم انگیز آنان در مناطق بحران زده  و آوارگی در برخی کشورهای اروپایی اظهار نگرانی نموده و بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران و معاونت متبوع خود برای هرگونه کمک و همکاری بین المللی در این زمینه تاکید کرد.

چهارشنبه 8 ارديبهشت 1395 - 17:25

شهیندخت مولاوردی روز چهارشنبه در دیدار خانم کریستین دوفرین رییس مجلس سنای بلژیک

با تاکید بر لزوم مبارزه همگانی با معضل تروریسم خاطرنشان کرد : امروز همه جهانیان به این نتیجه رسیده اند که ناامنی در یک منطقه خاص محدود نمی ماند و اگر همکاری جمعی و جهانی برای مبارزه با این معضل انجام نشود این ناامنی همه کشورهای جهان را مورد تهدید قرار خواهد داد.

مولاوردی در ادامه سخنان خود وضعیت زنان در ایران را مورد اشاره قرار داد و بهبود و ارتقای شاخص های مربوط به زنان در حوزه های مختلف را از دستاوردهای برجسته نظام جمهوری اسلامی دانست و اظهار داشت: زنان کشورمان به رغم همه این دستاوردها بنا به دلایل عدیده ای بویژه اعمال تحریم های ظالمانه در برخی حوزه ها تا رسیدن به وضعیت مطلوب فاصله دارند که امیدواریم در فضای پسا تحریم و پسا برجام با بهبود وضعیت کسب و کار ، مشکلات موجود در این رابطه برطرف شده و بتوان از ظرفیت نیمی از سرمایه انسانی کشور به نحو شایسته استفاده کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اهتمام دولت دکتر روحانی به امور زنان گفت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به بهبود وضعیت زمان در حوزه های مختلف سیاسی ، اجتماعی و اقتصادی دارد و رویکرد عدالت جنسیتی را در دستور کار خود قرار داده است ضمن اینکه در برنامه  توسعه 5 سال آینده نیز سازوکارها و هدفگذاری های لازم و ضروری برای رفع مشکلات مربوط به حوزه زنان و ارتقای هر چه بیشتر وضعیت زنان مورد توجه ویژه قرار گرفته است.

مولاوردی با اشاره به بررسی های انجام شده در خصوص مشکلات مربوط به زنان گفت: زنان دنیا با چالش ها و مشکلات مشترکی مواجه هستند که قطعا راه حل های مشترکی هم نیاز دارد که در این موارد تبادل تجربیات بین زنان و کشورها می تواند مسیر دستیابی به اهداف را کوتاهتر کند و در این زمینه معاونت امور زنان و خانواده ایران آمادگی دارد تجربیات خود را  با دستگاه مربوط به زنان در بلژیک به اشتراک بگذارد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده همچنین با اشاره به روابط دیرینه و حسنه تهران – بروکسل اظهار داشت:ظرفیت های بسیار زیادی برای توسعه روابط بین دو کشور وجود دارد که امیدواریم در دوره جدید همکاریها ، شاهد توسعه روزافزون روابط تهران با کشورهای اروپایی و بویژه بلژیک باشیم و دراین راستا رفت و آمد هیات های عالیرتیه کشورهای مختلف می تواند زمینه ساز شتاب در توسعه اینگونه روابط باشد.

کریستین دوفرین رییس مجلس سنای بلژیک نیز در این دیدار با اشاره به روابط دوستانه ایران و بلژیک در طول تاریخ گفت:زمینه همکاری های مشترک فراوانی بین ایران و بلژیک وجود دارد و امیدوارم تحولات جدیدی که در روبط ایران با جهان بوجود آمده ، موجب پویایی در مناسبات و همکاری های  دو کشور شود.

وی همکاری و هماهنگی تهران – بروکسل را در مبارزه با تروریسم مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: بلژیک ، جمهوری اسلامی ایران را عامل ثبات درمنطقه بی ثبات می داند و بدنبال همکاری مشترک با تهران در زمینه مبارزه با خطرات ناشی از تروریسم است.

رییس مجلس سنای بلژیک با اشاره به وضعیت زنان در کشورش اظهار داشت: مشکلاتی که زنان با آنها مواجه هستند در همه جای جهان وجود دارد و در بلژیک به رغم اقدامات فراوانی که برای بهبود وضعیت زنان انجام شده است هنوز برای اینکه تساوی اجتماعی و اقتصادی و حتی در دستیابی به مناصب سیاسی بین زنان و مردان فقط در روی کاغذ نباشد و جامه عمل بپوشد، راه طولانی پیش رو داریم.

 

شناسه خبر: 93214