مولاوردی در دیدار همسر رییس جمهوری آفریقای جنوبی:

همکاری های تهران – پرتوریا در حوزه زنان و خانواده باید گسترش یابد

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با تاکید بر اینکه باید تجارب مفید زنان در هر کشوری از سوی زنان در دیگر کشورها مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: باید دیپلماسی زنان را در خدمت ارتقای توانمندی های زنان بکار گرفته شود.

يکشنبه 5 ارديبهشت 1395 - 13:18

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در دیدار "یونگی نگما " همسر رییس جمهوری آفریقای جنوبی با اشاره به جایگاه رفیع نلسون ماندلا رهبر استقلال آفریقای جنوبی نزد ملت ایران، او را یکی از الگوی همه آزادیخواهان جهان خواند و گفت: ایران از ابتدا با کنگره ملی آفریقای جنوبی روابط خوبی داشت و با استقرار نظام جدید آفریقای جنوبی در دوره پس از آپارتاید نیز روابط دو کشور همواره رو به گسترش بوده است.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری افزود: روابط ایران و آفریقای جنوبی به عنوان دو قدرت منطقه ای همواره حائز اهمیت زیادی بوده و دو کشور با توجه به اشتراکات فرهنگی، زمینه های مستعدی برای گسترش همکاری ها در حوزه زنان و خانواده با یکدیگر دارند.

مولاوردی اظهار داشت: زنان ایرانی در دوران 37 ساله پس از پیروزی انقلاب اسلامی تجارب مفیدی در زمینه های علمی، بهداشتی و اجتماعی به دست آورده اند. زنان آفریقای جنوبی نیز با اتکا به تجارب دوران مبارزه با آپارتاید یقینا در دوره جدید دستاوردهای مفیدی داشته اند که تبادل این تجربیات و دستاوردها می تواند به بهبود و ارتقای وضعیت زنان در ایران و آفریقای جنوبی منتج شود.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهوری با بیان اینکه در دولت یازدهم، تلاش جدیدی برای استفاده از همه ظرفیتها برای توانمندسازی زنان و استفاده از توانمندیهای زنان در مسیر توسعه سامان یافته، تصریح کرد: در ایران برنامه های ارتقای توانمندی های زنان در عالی ترین سطح زیر نظر رییس جمهوری و در معاونتی زیر نظر ایشان دنبال و اجرا می شود. از طریق این معاونت برنامه هایی برای توانمندسازی و حمایت از زنان در تمام سطح کشور طراحی و اجرا می شود.

«بونگی نگما» همسر رییس جمهور آفریقای جنوبی نیز در این دیدار با قدردانی از میهمان نوازی ایرانیان  ، گفت: زنان آفریقای جنوبی در دوران پس از آپارتاید به سرعت و به سختی در تلاشند تا موقعیت و جایگاه اجتماعی و فردی خود را ارتقا دهند.

وی، قدرتمند شدن زنان در جامعه را باعث قدرتمند و قوام یافتن جامعه دانست و اضافه کرد: از همین رو باید از همه ظرفیت ها برای توانمندسازی زنان بهره بگیریم و تمایل و آمادگی کامل داریم تا تجارب خود را با زنان ایرانی مبادله کنیم.

شناسه خبر: 93158