مولاوردی در همایش انقلاب اسلامی، زنان، مشارکت سیاسی:

نمی‌توان حق انتخاب فردی را سلب کرد / انقلاب اسلامی الگویی از همراهی یک ملت در تحقق آرمان‌های مشترک است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه بزرگداشت ایام الله دهه فجر امسال با انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری مقارن شده است، گفت: طبق نص صریح اصل 56 قانون اساسی، هیچ‌کس نمی‌تواند حق انتخاب فردی را از او سلب کرده و یا آن را در خدمت منافع فرد یا گروهی خاص قرار دهد.

شناسه خبر: 91928 -

چهارشنبه 21 بهمن 1394 - 18:38

شهیندخت مولاوردی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز چهارشنبه در همایش «انقلاب اسلامی، زنان، مشارکت سیاسی» در شهر ری، ضمن تبریک فرا رسیدن سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: انقلاب اسلامی تحت رهبری شایسته و خردمندانه امام خمینی(ره) و وحدت و انسجام مردم، یکی از مهم‌ترین رویدادهای سیاسی منطقه و جهان در قرن بیستم و الگویی شایسته از همراهی و همگامی یک ملت در تحقق آرمان‌های مشترک برای جهانیان است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار امیدواری کرد که با راهپیمایی پرشور 22 بهمن امسال، عزم و اراده مردم را برای تحقق وعده‌ها و آرمان‌ها جمهوری اسلامی ایران به گوش جهانیان برسانیم.

مولاوردی در ادامه سخنان خود زنان را پیشگامان انقلاب و پیشرانان توسعه دانست و اظهار داشت: زنان ایرانی با نقش‌آفرینی و مسئولیت‌پذیری، عزتمندانه اثبات کردند که در هیچ یک از روزهای پرتلاطم این کشور در انجام مسئولیت‌های خویش کوتاهی نداشته و با استقامت و ایثار دوشادوش، همگام و همپای برادران، همسران، پدران و فرزندان خود تمامی برهه‌های سرنوشت‌ساز را با کارنامه‌ای درخشان پشت‌سر گذاشته‌اند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده رویکرد اعتدال را به معنای تلاش برای رسیدن به عدالت اجتماعی و عدالت جنسیتی دانست و گفت: دولت تدبیر و امید به دنبال ایجاد فضایی به دور از افراط و تفریط در حوزه زنان است تا تعادل را در زندگی فردی و اجتماعی برای بانوان کشور مهیا کند و برای رسیدن به وضعیت مطلوب نیازمند عزم جدی قوای سه‌گانه، زنان و مردان در کنار یکدیگر هستیم.

مولاوردی حاصل تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را عدالت‌محوری، دانش بنیان بودن، درون‌زا و برون محور بودن دانست و تأکید کرد: در تلاش برای پیشرفت کشور، هیچ فرقی بین زن و مرد نیست و در مسیر رسیدن به توسعه پایدار باید از همه ظرفیت‌ها استفاده بهینه کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه باید زمینه را برای تعامل برد – برد در داخل کشور مهیا کرد، اظهار داشت: مذاکرات هسته ای با 6 قدرت جهانی تحت هدایت‌های رهبری و درایت رییس جمهوری و تلاش‌ها و زحمات تیم مذاکره‌کننده و حمایت مردم به نتیجه رسید و با ادامه همکاری‌ها و اتحاد مردم و مسئولین و با اجرای برجام 2 به سرانجام نهایی خواهد رسید.

مولاوردی رونق اقتصادی، افزایش صادرات غیرنفتی و ایجاد فرصت‌های شغلی جدید را از اهداف دولت تدبیر و امید در سال جاری عنوان کرد و اظهار داشت: عدم اطمینان و سود دهی سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی نتیجه سوء مدیریت دولت گذشته و تحریم‌های ظالمانه است و دولت باید با تدبیر، صرفه‌جویی در زمان، عقلانیت جمعی و اعتدال گام‌های اساسی را در برطرف کردن ابهام در حوزه سرمایه‌گذاری بردارد تا این امر سرآغاز توسعه پایدار در کشور را مهیا کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده فقدان اطمینان و قدرت پیش‌بینی آینده در اقتصاد را از مشکلات اقتصادی بجا مانده از قبل عنوان کرد و گفت: امید به آینده و ثبات سیاسی می‌تواند تحرک جدیدی را در بازار ایران بوجود آورد و شرایط اقتصادی را بهبود بخشد. دولت تلاش دارد با ایجاد ثبات اقتصادی به سرمایه‌گذاران برای بازگشت به بازار ایران اطمینان دهد.

آیت‌الله شاهچراغی امام جمعه شهرستان ری نیز در این نشست نقش همسران و مادران فداکار را در موفقیت قهرمانان تاریخ اسلام و زندگی ائمه و امامان را مهم توصیف کرد و اظهار داشت: حضرت زهرا(س) در تربیت فرزندان، مدیریت خانواده، مشارکت در عرصه‌های اجتماعی و سیاسی و دفاع از ولایت نقش بی‌بدیلی داشتند. امروز باید از ظرفیت و استعداد زنان در جهت ارتقاء مکتب اسلام و حل ریشه‌ای مشکلات اجتماعی و سیاسی هر چه بیشتر استفاده کنیم.

هدایت‌الله جمالی‌پور فرماندار ویژه شهرستان ری نیز به نقش زنان در مشارکت‌های سیاسی و اجتماعی پرداخت و گفت: با فعال نمودن بانوان در عرصه‌های گوناگون باید گامی مؤثر در رفع عدم توازن در کشور برداریم.

وی همچنین گزارشی از عملکرد دولت تدبیر و امید در شهرستان ری ارائه داد و تصریح کرد: دولت با توجه به محدودیت منابع توانست با تدبیر و عقلانیت، مدیریت منابع را به خوبی انجام دهد و ملت ایران در سال آینده با رفع کامل تحریم‌ها آرامش، امنیت و آسایش را هر چه بیشتر درک خواهند کرد.

 

شناسه خبر: 91928

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده