با حضور معاون اجرایی رییس جمهوری و معاون نخست وزیر تایلند؛

ایران و تایلند 6 سند همکاری امضا کردند

جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی تایلند با امضای شش سند همکاری بر تقویت و گسترش همکاری های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون در دوران پساتحریم تاکید کردند.

شناسه خبر: 91731 -

سه شنبه 13 بهمن 1394 - 14:56

اسناد همکاری تهران – بانکوک در بخش های بازرگانی، نانوتکنولوژی، دارویی و بیوتکنولوژی، علمی و استاندارد روز سه شنبه در مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد و با حضور «محمد شریعتمداری» و «سومکید جاتوسی پی‌تاک» امضاء شد.

موافقت‌نامه بازرگانی بین ایران و تایلند اولین سندی است که به امضای وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر بازرگانی تایلند رسید.

سند موافقت‌نامه نهمین اجلاس کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و تایلند نیز توسط وزیر صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه تایلند امضا شد.

یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی در زمینه نانوتکنولوژی را رییس ستاد ویژه توسعه فناوری نانو ایران و مدیر اجرایی مرکز ملی نانوتکنولوژی تایلند امضا کردند.

یادداشت تفاهم همکاری در زمینه دارویی و بیوتکنولوژی را رییس انستیتو پاستور ایران و مدیر واحد تحقیقات مرکز ملی تایلند در امور مهندسی ژنتیک و زیست فن آوری امضا کردند.
یادداشت تفاهم همکاری‌های علمی توسط رییس هیات مدیره شرکت «سیناژن» و مدیر واحد تحقیقات مرکز ملی تایلند در امور مهندسی ژنتیک و زیست فن آوری امضا شد.
یادداشت تفاهم همکاری در زمینه استاندارد نیز آخرین سندی بود که به امضای معاون ارزیابی کیفیت سازمان ملی استاندارد و مدیرکل وزارت صنعت تایلند رسید.

شناسه خبر: 91731

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده