رییس جمهوری در تماس تلفنی رییس جمهوری عراق:

برجام به همکاریهای اقتصادی ایران با کشورهای دوست و بویژه عراق شتاب بیشتری می دهد/ایران نشان داد کشورهای درحال توسعه می توانند با ایستادگی، از حقوق حقه خود دفاع کنند/ ملت و دولت ایران در کنار ملت و دولت عراق خواهد ماند

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری تصریح کرد: دفاع ملت ایران از حقوق حقه هسته ای خود و در نهایت اجرای رسمی برجام، نشان داد کشورهای در حال توسعه می توانند با ایستادگی در برابر قدرتهای بزرگ،از حقوق حقه خود در قالب گفت و گو و مذاکره، دفاع کنند.

شناسه خبر: 91389 -

چهارشنبه 30 دی 1394 - 15:48

رییس جمهوری روز چهارشنبه در تماس تلفنی "فواد معصوم" رییس جمهوری عراق با ایشان، با تشکر از تبریک همتای عراقی خود به مناسبت اجرای رسمی برجام، به نقش حل و فصل موضوع هسته ای در کاهش خطر افزایش تنش ها که می توانست اثر سوئی روی منطقه برجای بگذارد ، اشاره کرد و گفت: اکنون با حصول توافق و اجرای برجام و رفع تحریمها، می توانیم سطح همکاریهای اقتصادی و تجاری خود را با همسایگان،  کشورهای دوست و بویژه عراق با سرعت و شتاب بیشتری گسترش دهیم.

دکتر روحانی در ادامه پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق را بر گروهک  تروریستی داعش در الرمادی و الانبار تبریک گفت و افزود: امیدوارم بزودی دولت و ملت عراق بتوانند تروریست ها را از خاک آن کشور بیرون برانند.

رییس جمهوری اظهارداشت: برای ما قابل قبول نیست که کشور و یا قدرتی بخواهد در امور داخلی عراق دخالت و یا بخشی از سرزمین کشوردوست و برادر عراق را به تصرف و اشغال خود درآورد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه "ملت و دولت ایران در کنار ملت و دولت عراق خواهد ماند"، گفت: حفظ حاکمیت ملی، استقلال و تمامیت ارضی عراق برای جمهوری اسلامی ایران بسیار حائز اهمیت است و ما  امنیت و ثبات عراق را امنیت و ثبات خود می دانیم.

رییس جمهوری بر تداوم مشورت و همکاری میان دو کشور در ارتباط با مسایل دوجانبه و موضوعات پیچیده منطقه ای تاکید کرد.

"فواد معصوم" رییس جمهوری عراق نیز در این گفت و گوی تلفنی با تبریک اجرای رسمی برجام از سوی دولت و ملت عراق اظهارامیدواری کرد که با شرایط ایجاد شده ، حرکت جمهوری اسلامی ایران به سمت آینده ای درخشانتر، شتابان تر شود.

رییس جمهوری عراق با قدردانی از مواضع  استوار و اصولی جمهوری اسلامی ایران در موضوعات دوجانبه و منطقه ای، گفت که بی تردید توافق هسته ای ، بیش از پیش به صلح و ثبات منطقه کمک می کند.

وی به اشتراکات تاریخی و مذهبی ایران و عراق اشاره کرد و افزود:  سیاست حکیمانه و مدبرانه شما می تواند حقوق ایران و منطقه را مسترد نماید و ما امیدوارم پیوسته شاهد

توسعه و شکوفایی ایران اسلامی باشیم.

شناسه خبر: 91389

- دولت یادهم و دوازدهم

- اخبار برگزیده

- گفتگوی تلفنی

اخبار مرتبط

گالری مرتبطفیلم مرتبطاخبار برگزیده