دکتر روحانی در تماس تلفنی رییس جمهوری ونزوئلا:

اجرای موفقیت آمیز برجام یک پیروزی برای جهان و بویژه دوستان جمهوری اسلامی ایران است/ باید سطح همکاری های ایران و ونزوئلا گسترش یابد

رییس جمهوری، اجرای موفقیت آمیز برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را یک پیروزی و موفقیت برای جهان و بویژه دوستان جمهوری اسلامی ایران دانست و تاکید کرد: باید با بهره گیری از شرایط پسابرجام ، روابط ایران و ونزوئلا را درهمه عرصه ها گسترش داد.

شناسه خبر: 91374 -

سه شنبه 29 دی 1394 - 19:36

 حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز سه شنبه در تماس تلفنی رییس جمهوری ونزوئلا با ایشان، گفت:  پیروزی و موفقیت جمهوری اسلامی ایران در اجرای رسمی برجام ، درحقیقت موفقیت همه ملت ها و دولتهای آزادیخواه جهان است.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه دولت و ملت ونزوئلا در سالهایی که ملت و دولت ایران  برای حقوق هسته ای خود ایستادگی می کرد، پیوسته در کنار ما بودند ، اظهارداشت: این پیروزی ، پیروزی ملت های آمریکای لاتین بویژه ونزوئلا است و در دوره جدید باید سطح همکاری های خود را بیش از پیش گسترش دهیم.

دکتر روحانی همچنین با اشاره به اظهارات رییس جمهوری ونزوئلا درباره ضرورت هماهنگی بیشتر میان دو کشور در حوزه اوپک و بهای جهانی نفت، افزود: باید با بهره گیری بهینه از فضای کنونی ، رایزنی های مشترک را در حوزه های مورد علاقه گسترش دهیم.

"نیکلاس مادورو " رییس جمهوری ونزوئلا نیز دراین تماس تلفنی با تبریک موفقیت ایران در دفاع از حقوق هسته ای خود و اجرای رسمی برجام ، گفت : در این میدان نه تنها ایران بلکه همه کشورهای مستقل جهان پیروز شدند و این پیروزی اثرات مثبتی در جهان برجای خواهد گذاشت.

رییس جمهوری ونزوئلا، روابط تهران و کاراکاس را نمونه و الگو دانست و  افزود: اجرای عملی برجام افق های جدید و نوینی را در روابط دو کشور ایجاد خواهد کرد و ونزوئلا پیوسته در کنار ایران بوده و خواهد ماند.

وی گفت: کمیسیون مشترک اقتصادی دو کشور باید هر چه سریعتر برگزار شود تا امکانات جدید را بررسی و در مسیر توسعه همه جانبه  روابط گام برداریم.

مادورو همچنین به کاهش بهای نفت و اثرات جهانی آن اشاره کرد و اظهارداشت: دو کشور می توانند در اوپک و در عرصه جهانی در این زمینه تلاش و رایزنی کنند.

شناسه خبر: 91374

- دولت یادهم و دوازدهم

- گفتگوی تلفنی