دکتر امین زاده در همایش ملی حقوق ورزشی:

پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی الگوی جوانان ایرانی هستند/نهاد ملی داوری ورزشی در کشور تاسیس شود/ تاکید بر ضرورت تبیین اهمیت ورزش در کشور توسط رسانه ها

معاون حقوقی رییس جمهوری از تصویب طرح تشویق مالی قضایی برای حمایت مادی از بخش های حقوقی وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی و دولتی در برنامه ششم توسعه خبرداد.

شناسه خبر: 91340 -

دوشنبه 28 دی 1394 - 14:10

دکتر الهام امین زاده روز دوشنبه در همایش ملی حقوق ورزشی افزود: با تصویب این پیشنهاد معاونت حقوقی ریاست جمهوری ، انگیزه های کافی برای دفاع از حقوق بیت المال ایجاد خواهد شد.

معاون حقوقی رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به صنعتی شدن، سودآوری و درآمد زایی ورزش در کشورهای جهان اظهار داشت ممکن است که در این زمینه شاهد بروز تخلفات و جرایمی باشیم که نمی توان همه این مشکلات را به مراکز سنتی حل اختلاف ارجاع داد و ضروری است که برای اختلافات و پرونده های قضایی از مراکز قضایی و شبه قضایی به مراکز داوری و غیرقضایی روی بیاوریم.

دکتر امین زاده خاطر نشان کرد: پیشکسوتان و قهرمانان ورزشی الگوی جوانان ایرانی هستند و پسندیده نیست که در صورت وجود مشکلی قضایی برای این عزیزان شاهد حضور آنان در محاکم قضایی باشیم.

معاون حقوقی رییس جمهری ادامه داد: در کشورهای پیشرفته برای حل این مشکل ، مراکز حل و فصل اختلافات غیر دولتی و غیر قضایی بوجود آمده است.

دکتر امین زاده خواستار تاسیس نهاد ملی داوری ورزشی در کشور شد و تصریح کرد: با تاسیس این نهاد و با ضمانت اجرایی لازم بدون اینکه قهرمانان، ورزشکاران و پیشکسوتان وارد پروسه قضایی در محاکم سنتی قضایی شوند، به مشکلات آنان رسیدگی خواهد شد.

معاون حقوقی رییس جمهوری همچنین با اشاره به پیچیدگی های مباحث حقوقی در وزارت ورزش و جوانان همچون حقوق ورزشکاران حرفه ای و غیر حرفه ای، مربیان داخلی و خارجی، قراردادها و نقل و انتقالات گفت: پیشنهاد می کنیم تا برای جلوگیری از مشکلات و مسایل حقوقی، بایسته های حقوقی در این وزارتخانه تهیه و در اختیار قرار گیرد.

دکتر امین زاده با اشاره به برگزاری همایش ملی حقوق ورزشی با همت وزارت ورزش و جوانان گفت: از امروز انتظار می رود تا به صورت تخصصی در حوزه ورزش همگانی و حرفه ای، مسایل حقوقی به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد.

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: بدون حقوق نمی توان امور کشور را پیش برد.

دکتر امین زاده در ادامه بر ضرورت تبیین اهمیت ورزش در کشور توسط رسانه ها تاکید کرد و اظهار داشت:

ورزش در فرهنگ ایرانی و اسلامی جایگاه ویژه ای دارد و نباید به عنوان کالا و عمل لوکس درنظرگرفته شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: باید از ظرفیت های ورزشکاران و قهرمانان برای ترویج فرهنگ تمکین به قوانین و امور حقوقی استفاده کرد.

دکتر امین زاده همچنین بر ضرورت تنقیح قوانین حوزه ورزش و بهره گیری از کارشناسان حقوقی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها به منظور پیشگیری از بروز مشکلات تاکید کرد.

شناسه خبر: 91340

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده