یونسی در همایش همدلی پیروان ادیان توحیدی:

اساس یگانگی، انسجام و وحدت ملی ما، ایرانی و موحد بودن است/ ملت ایران، ملت واحده است/ ایران به همه ایرانیان تعلق دارد/گروه‌های افراطی با هر نامی دشمن ملت ایران هستند

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی در همایش همدلی پیروان ادیان توحیدی، با بیان اینکه ما به کتب آسمانی و پیامبران الهی ایمان داریم، گفت: ایران به همه ایرانیان تعلق دارد و این بدان معناست که در ایران هیچ‌کس استثنا نبوده و ایرانی‌تر از دیگران نیست و این عامل پیوندی میان همه ما است.

شناسه خبر: 91167 -

دوشنبه 14 دی 1394 - 18:02

حجت‌الاسلام والمسلمین علی یونسی روز دوشنبه در این همایش که به مناسبت تقارن میلاد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) و حضرت عیسی مسیح(ع) برگزار شد، با بیان اینکه فرصت‌ها، ظرفیت‌ها،‌ مزیت‌ها و ارزش‌های ایرانی به همه ایرانیان تعلق دارد، گفت: توحید، مذهب همگان است و ایران و ایرانیان همواره با دین و توحید همراه بوده‌اند و در سابقه ایران زمین هیچ‌گونه شرکی وجود ندارد. ملت ایران، ملت واحده است و اساس یگانگی، انسجام و وحدت ملی ما، ایرانی و موحد بودن است.

وی خطاب به نخبگان و منتخبان ادیان توحیدی کشورمان که در این همایش حضور داشتند، گفت: اعتقاد به دین و شهروند ایرانی بودن پایه انسجام، وحدت و یکپارچگی ملت ایران است و دشمنان ملت ایران امروز تلاش دارند تا میان ما تفرقه بیندازند. جهان سلطه، وهابیت و رژیم صهیونیستی همه توان خود را در این راستا بکار گرفته‌اند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اعدام و به شهادت رساندن شیخ نمر باقر النمر در عربستان، گفت: این عالم بزرگ تنها به جرم حق‌گویی و علم مورد خشونت قرار گرفت و به شهادت رسید.

حجت‌الاسلام والمسلمین یونسی با بیان اینکه دشمنان ملت ایران تلاش می‌کنند تا اختلافات را به داخل کشور بکشانند، خاطر نشان کرد: پیامبران الهی همگی دعوت به توحید، وحدت، همدلی و همزیستی مسالمت‌آمیز داشته‌اند و رهبران ادیان توحیدی و اقوام باید تلاش کنند تا از نعمت امنیت که در سایه وحدت و انسجام بوجود آمده، حراست و حفاظت کنند.

دستیار ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی با اشاره به اینکه امروز گروه‌های افراطی از هر کجا و به هر نام مذهب و قومی که باشند، دشمن ملت ایران بوده و هرگونه تفرقه افکنی، دشمنی با ملت ایران است، گفت: امروز ملت ایران در سایه توحید، امتی واحده است و ما باید در راستای تحکیم این انسجام تلاش کرده و اجازه ندهیم دشمنی، تفرقه و تعصب در میان ما راه پیدا کند.

پیش از سخنان یونسی، رهبران ادیان توحیدی کشورمان در سخنانی بر ضرورت همدلی و انسجام میان پیروان ادیان توحیدی، تأکید کردند.

همچنین در این مراسم از برگزیدگان و منتخبان ادیان توحیدی تجلیل به عمل آمد.

شناسه خبر: 91167

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی