حضرت آیت الله صافی گلپایگانی:

مردم به این دولت امید بسته و توقع و انتظار بالای از آن دارند/ رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات بر همگان واجب است/ دکتر نهاوندیان: توافق هسته ای ثمره دعای خیر مردم و پشتیبانی رهبری و مراجع تقلید از تیم مذاکره کننده هسته ای است

حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با آروزی توفیق و دعای خیر برای مسوولان کشور و همه کسانی که قصد خدمت به دین خدا، امام زمان(عج) و مردم را دارند، گفتند: مردم به این دولت امید بسته و توقع و انتظار بالایی از آن دارند و امیدوارم دولت بتواند با اتخاذ سیاست ها و تدابیر مناسب پاسخگوی انتظار و امید مردم باشد.

شناسه خبر: 91123 -

جمعه 11 دی 1394 - 14:53

ایشان دستیابی به موفقیت در مذاکرات را ثمره دعای مردم و مومنین برشمردند و با تقدیر از تلاش مسوولان در این مذاکرات، خاطرنشان کردند: باید زمینه های حضور مردم در عرصه های مختلف اقتصادی فراهم شود تا شاهد رونق، توسعه و حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور به دست خود مردم باشیم.

آیت الله صافی گلپایگانی با بیان این مطلب که معمولا در مسائل بین المللی به دلیل آنکه کشورها به دنبال منافع خود هستند شاهد اختلاف و مناقشه هستیم، اظهار داشتند: ما باید در این عرصه ها عاقلانه عمل کرده و با در نظر داشتن رضای الهی و ائمه معصومین(ع) از اهداف و منافع خود دفاع نموده و از اختلاف و تفرقه اجتناب کنیم.

ایشان رفع موانع و مشکلات برای حضور و مشارکت مردم در عرصه اقتصاد و فراهم کردن بسترهای لازم برای تحقق این امر را وظیفه دولت دانستند.

آیت الله صافی گلپایگانی با بیان اینکه رعایت اخلاق اسلامی در انتخابات پیش رو بر همه جریانات فرض است، تاکید کردند: این انتخابات باید نمایش اخلاق و وحدت در کشور باشد چرا که بی اخلاقی و رفتارهای غیر دینی و اسلامی موجب تخریب فضا خواهد بود.

دکتر نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام رییس جمهوری به آیت الله العظمی صافی گلپایگانی  و ارائه گزارشی از روند اقدامات دولت در عرصه های مختلف داخلی و خارجی، توافق ایران با قدرت های بزرگ جهانی را ثمره دعای خیر مردم و پشتیبانی رهبری و مراجع عظام تقلید از تیم مذاکره کننده دانست و گفت: این توافق امیدآفرین می تواند بسیاری از مشکلات را در مسیر توسعه کشور مرتفع کند.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: امروز برجام علی رغم مخالفت ها و دشمنی هایی که از سوی محافل صهیونیستی وجود دارد به مراحل اجرایی خودش نزدیک می شود و می توانیم با استفاده از فضای به وجود آمده زمینه های رونق و توسعه اقتصادی درون زا و برون نگر را در کشور فراهم کنیم.

شناسه خبر: 91123

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده