حضرت آیت الله جوادی آملی:

موفقیت بدست آمده در مذاکرات یک نعمت الهی است/ تقویت ایران دوستی، همگرایی و وحدت میان آحاد جامعه منجر به پیشرفت و توسعه کشور خواهد شد/ دولتمردان در برابر هجمه ها و ناملایمات صبور باشند

حضرت آیت الله  العظمی جوادی آملی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری رسیدن به پیشرفت و عبور از مسیرهای پرچالش در کشور را با همکاری و مشارکت مردم قابل تحقق دانستند و افزودند: تقویت ایران دوستی، همگرایی و وحدت میان آحاد جامعه می تواند منجر به پیشرفت و توسعه کشور شود.

شناسه خبر: 91113 -

جمعه 11 دی 1394 - 10:31

ایشان با تقدیر از تلاش های دیپلماتیک مسئولان ، موفقیت بدست آمده در مذاکرات را نعمت الهی برشمردند و خاطرنشان کردند: ما توانستیم در مذاکره با قدرتهای بزرگ دنیا که همواره به دنبال قدرت طلبی هستند،  در شرایطی سخت از حقوق و منافع ملت ایران دفاع کنیم و به اهداف خود برسیم و از این جهت ، موفقیت بدست آمده در مذاکرات یک نعمت الهی است و باید شکرگزار خدای متعال باشیم.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه تجارب تاریخی ثابت کرده که جنگ، چه مستقیم و چه نیابتی هرگز راهگشا نبوده است، اظهار داشتند: امروز جهان به صلح و آرامش نیاز دارد و منفعت طلبی قدرتهای جهان از طریق جنگ، خشونت و خونریزی به جایی نرسیده و نخواهد رسید.

ایشان افزودند: سیره نبی مکرم اسلام(ص) گواه براین است که جامعه بدوی و خشن را با احیاء اخلاق و با رفتار الهی به موفقیت و پیشرفت رساندند و امروز دین مبین اسلام در کنار آموزه های اخلاقی پیامبر اسلام(ص) جان های تشنه را در تمامی دنیا سیراب کرده و جذب می کند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه با تقویت ایران دوستی و عشق و علاقه به کشور در میان مردم می توانیم اقتصاد، تولید و کالای ایرانی را تقویت کرده و بازار ایرانی را از این وضعیت نابهنجار و در تسخیر کالاهای خارجی بدون کیفیت خارج کنیم، ادامه دادند: تقویت اقتصاد ایرانی به منزله تقویت بازار یک کشور اسلامی خواهد بود و با توسعه کالا و تولید ایرانی می توانیم مانع از قاچاق کالاهای خارجی به کشور و عرضه آن به مردم بشویم.

ایشان همچنین احیاء مفهوم اصیل اقتصاد اسلامی و رعایت ضوابط دینی در تعاملات اقتصادی را موجب رونق تولید و باز شدن راه اقتصاد مقاومتی در کشور دانستند.

آیت الله جوادی آملی با ابلاغ سلام به رییس جمهوری و همه اعضای دولت و تقدیر از تلاش دولتمردان در شرایط سخت امروز ، اظهار داشتند: مطمئنا جریان ها و افرادی که از موفقیت های دولت خرسند نیستند، ممکن است با هجمه ها و اقدامات تخریبی موجبات دلسردی و ناراحتی مسئولین را فراهم کنند اما آنچه اهمیت دارد این است که مردم قدردان زحمات دولت هستند و بنده به دولتمردان توصیه می کنم که در برابر هجمه ها و خرده گیریها صبور باشند که صبر برطرف کننده بسیاری از مشکلات بوده و در سایه صبر عنایات الهی هم شامل حال ما خواهد شد.

ایشان همچنین بر تلاش دولت برای برگزاری انتخاباتی با شکوه و فراهم کردن شرایط برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای تاکید کرد.

دکتر محمد نهاوندیان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم رییس جمهوری به آیت الله جوادی آملی، گفت: دولت حل معضلات اقتصادی کشور را در اولویت برنامه های خود قرار داده و توافق هسته ای و رسیدن به برجام در کنار تلاش برای دستیابی به حقوق مسلم ملت ایران، برای برداشتن تحریم های ظالمانه از سر راه اقتصاد کشور بوده است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه امروز با اجرایی شدن برجام راه برای احیاء اقتصاد کشور بازخواهد شد، افزود: تلاش دولت بر این است که با مشارکت مردم و فراهم کردن محیط مساعد برای کسب و کار و فعالیت بخش خصوصی، رونق اقتصادی را در کشور رقم بزند و در این مسیر امید به فعالیت و حضور مردم دارد.

دکتر نهاوندیان با اشاره به اینکه فرهنگ تلاش، خدمت و خلاقیت در اقتصاد باید رواج یافته و اقتصاد کشور از مسیر پر مشکل و غلطی که گریبانگیر آن شده است نجات یافته و به توسعه و پیشرفت  برسیم.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه دولت قصد دارد تا نقش اصلی را به بخش خصوصی و فعالان اقتصادی و مردم واگذار کند، خاطرنشان کرد: ایجاد آرامش و امنیت اقتصادی و اجتماعی از اهداف و اولویت های دولت بوده و همواره در تلاش است با ایجاد این فضا، زمینه و بستر جذب سرمایه ها و شکوفایی اقتصادی را فراهم کند.

دکتر نهاوندیان همچنین با اشاره به انتخابات پیش روی مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری ادامه داد: دولت تلاش خواهد کرد تا انتخاباتی منضبط و دقیق با حضور و مشارکت تمامی گروهها ، اقشار و احزاب با شور و مشارکت حداکثری برگزار شود.

شناسه خبر: 91113

- دفتر رئیس‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده