حضرت آیت الله سبحانی:

باید در برابر اقدامات اختلاف افکنانه دشمنان اسلام هوشیار باشیم / دکتر نهاوندیان: باید با تمام توان در جهت افزایش وحدت مسلمانان تلاش کنیم

حضرت آیت الله العظمی جعفر سبحانی  با تاکید بر ضرورت اتحاد،  انسجام و هوشیاری مسلمانان در برابر دشمنان،  اظهار داشتند: متاسفانه برخی کشورهای مسلمان در منطقه با سیاست های خصمانه بدنبال اختلاف افکنی میان مسلمانان هستند.

شناسه خبر: 91105 -

پنجشنبه 10 دی 1394 - 18:52

ایشان در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری ، با اشاره به لزوم هم اندیشی و برگزاری محافل علمی با حضور اندیشمندان دنیای اسلام، افزودند: لازم است با گفتگو، تعامل و گسترش مناسبات میان علمای جهان اسلام در جهت تقویت وحدت، همدلی و انسجام امت اسلامی تلاش کنیم.

حضرت آیت الله سبحانی ادامه دادند: ما خواستار روابط محکم با همه مسلمانان در همه زمینه ها بویژه در خصوص مباحث علمی هستیم.

ایشان در این دیدار از تلاش ها و اقدامات رییس جمهوری و دولت یازدهم در عرصه های مختلف قدردانی کردند.

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری نیز در این دیدار با ابلاغ سلام رییس جمهوری به آیت الله سبحانی اظهارداشت: با توجه به شرایط کنونی جهان اسلام و منطقه وظیفه همگان است که با تمام توان در راستای افزایش وحدت و انسجام مسلمانان تلاش کنیم.

رییس دفتر رییس جمهوری ضرورت اتخاذ رویکرد وحدت گرایانه و توجه به مسائل کلی جهان اسلام را مورد تاکید قرار داد و گفت: سیاست دولت تدبیر و امید این است که با برقراری روابط دوستانه و صمیمانه ازگسترش و قوت جریانات ضد اسلامی در جهان جلوگیری کند که در این راستا اقدامات بسیار خوبی برای ارتقای سطح روابط سیاسی با کشورهای مسلمان اتخاذ شده است.

دکتر نهاوندیان با بیان اینکه متاسفانه برخی کشورهای منطقه با هزینه های گزاف به دنبال منافع سیاسی و اختلاف افکنی بین مسلمانان هستند، تصریح کرد: باید به جای تقابل و دشمنی برای اتحاد و انسجام مسلمانان تلاش شود.

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: دولت آمادگی دارد در حوزه دیپلماسی عمومی با کمک علما و اندیشمندان حوزه های علمیه زمینه های گفتگو و نزدیکی علمای جهان اسلام را در راستای تقویت وحدت و انسجام امت اسلامی فراهم کند.

شناسه خبر: 91105

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی