حضرت آیت الله نوری همدانی:

باید در راستای تقویت وحدت، انسجام و همدلی در کشور و رفع مشکلات مردم تلاش کنیم / دکتر نهاوندیان: رفع تحریم ها امکانات داخلی را در راستای مبارزه با مشکلات شکوفا خواهد کرد

حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه امروز در جمهوری اسلامی ایران، همه ارکان نظام اسلامی قدرتمند و عزتمندانه فعالیت می کنند ، گفتند: هر چه وحدت ، اتحاد ، قدرت و هماهنگی میان دستگاه های نظام و مردم بیشتر باشد موجب موفقیت ها و پیروزهای بیشتری خواهد شد.

شناسه خبر: 91104 -

پنجشنبه 10 دی 1394 - 18:29

ایشان هرگونه اختلاف میان مسوولان را موجب خوشحالی و سوء استفاده دشمنان برشمردند و افزودند: امروز خوشبختانه وحدت و همدلی در کشور وجود دارد که باید در جهت تداوم آن تلاش کنیم.

ایشان همچنین با اشاره به وجود مشکلات گوناگون در کشور برای مردم، خاطرنشان کردند: مردم بخاطر علاقه مندی به نظام و انقلاب مشکلات را تحمل می کنند اما دولت باید با اشراف و نظارت کامل با واسطه گری و دلال بازی مقابله کرده و در جهت رفع مشکلات کشور و مردم بیش از پیش تلاش کند.

حضرت آیت الله نوری همدانی با اشاره به ایثارگری ، فداکاری و جانفشانی مردم در مسیر اهداف انقلاب اسلامی ، اظهارداشتند: ما با وجود این مردم هیچ نیازی به سلاح هسته ای نداریم.

ایشان با اشاره به اقدامات خصمانه دشمنان علیه ملت ایران طی سالهای پس از انقلاب و استفاده آنان از بهانه ها و ابزارهای مختلف برای دشمنی با این ملت ، گفتند: ما نسبت به دشمنان خود بدبین هستیم و نمی توانیم به آنها اعتماد داشته باشیم چرا که هرگز با ملت ایران صادق نبوده و اقدامات صالحانه نداشته اند.

حضرت آیت الله نوری همدانی،  سکوت در برابر اقدامات خصمانه دشمنان و جنایت ها و کشتار آنها در منطقه را صلاح ندانسته و تصریح کردند: آنچه دشمنان ملت ایران را ناراحت می کند این است که ملت ایران هرگز در برابر اعمال ضد انسانی انها سکوت نکرده و امروز انها باید امنیت ، عزت و قدرت ایران را باور کنند.

دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری نیز در این دیدار با اشاره به نقش و تاثیرگذاری جمهوری اسلامی ایران در مسایل مهم منطقه ای و بین المللی ، حضور عزتمندانه ایران در مذاکرات با قدرتهای جهانی را موجب ارتقاء عزت و امنیت کشور برشمرد و گفت: اجرایی کردن برجام و برداشته شدن سدهای حضور  ایران در مجامع بین المللی نه تنها به نفع ایران بلکه به نفع جهان اسلام و کشورهای حامی حرکت اسلامی و مقاومت در منطقه خواهد بود.

رییس دفتر رییس جمهوری با اشاره به اینکه تحریمها هزینه های ظالمانه ای را بر ملت ایران تحمیل کردند، به تشریح تلاش مذاکره کنندگان در رسیدن به توافق در جهت رفع تحریمها پرداخت و افزود: رفع تحریمها به معنای آن نیست که نگاه ما به دست دیگر کشورها خواهد بود بلکه این آغازی برای رونق اشتغال و کسب و کار در کشور بوده و از این جهت موجب برکت است که امکانات داخلی را در راستای مبارزه با مشکلات شکوفا خواهد کرد.

وی همچنین با اشاره به انتخابات پیش رو ، حضور گسترده مردم در این انتخابات را موجب افزایش وحدت و انسجام در کشور برشمرد و گفت: نشاط  امروز در فضای سیاسی و اجتماعی کشور نشان از افزایش اعتماد مردم به نظام است.

شناسه خبر: 91104

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سفرهای داخلی