رییس جمهوری در دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب:

امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی از نبی مکرم اسلام (ص)هستیم/ 9 دی ، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت، نظام، قانون، ولایت و ولی فقیه بود/ انتخابات‌ پیش رو آزمون عظمت جهانی جمهوری اسلامی ایران است

رییس جمهوری همزمان با خجسته زادروز پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و در دیدار مسئولان نظام، میهمانان شرکت کننده در کنفرانس وحدت اسلامی، سفرای کشورهای اسلامی و جمعی از قشرهای مختلف مردم با حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت امام صادق (ع)، پیامبر اسلام را اسوه اخلاق و پاکدامنی خواند و اظهارداشت: حضرت محمد (ص) درس وحدت، اتحاد و برادری را برای جهان به ارمغان آورد.

شناسه خبر: 91084 -

سه شنبه 8 دی 1394 - 14:34

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی با بیان اینکه امروز بیش از هر زمان دیگر نیازمند پیروی از نبی مکرم اسلام(ص) هستیم، گفت: با وحدت ملت و هدایت رهبر بزرگمان در برابر قدرتهای جهان به پیروزی رسیدیم و راه این پیروزی ادامه خواهد داشت.

دکتر روحانی با اشاره به در پیش بودن دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی، این انتخابات‌ را آزمون عظمت جهانی کشور دانست و خاطرنشان کرد: همه باید به فکر پیروزی نظام اسلامی و کشور در این انتخابات باشیم.

رییس جمهوری به حماسه ایرانیان در 9 دی سال 88 نیز اشاره و تاکید کرد: 9 دی ، روز دفاع ملت ایران از خاندان رسالت و اهل بیت ، دفاع از نظام، قانون و دفاع از ولایت فقیه و ولی فقیه بود.

دکتر روحانی اظهارداشت: امنیت امروز جمهوری اسلامی ایران در سایه برنامه ها و تدابیر رهبر معظم انقلاب تامین شده است و شکر این نعمت با وحدت بیشتر و کمک به دنیای اسلام برای نجات کشورها از تروریسم و دخالت بیگانگان میسر خواهد بود.

رییس جمهوری با بیان اینکه دشمنان، جهان اسلام را به جان یکدیگر انداخته اند، گفت: اگر کشورهای بزرگ اسلامی در کنار یکدیگر به فکر مسائل عامه مسلمین بودند،به راحتی مشکلات منطقه حل و فصل می شد.

دکتر روحانی با بیان اینکه برخی کشورهای اسلامی به جای تعامل فرهنگی و اقتصادی با یکدیگر ، با قدرتهای بیرون منطقه تعامل می کنند، افزود: جای تاسف است که کشوری از پیروزی یک ملت در عرصه سیاسی ناراحت باشد و سرمایه سیاسی جهان اسلام را به ثمن بخس در اختیار قدرتهای بیگانه قرار دهد.

رییس جمهوری خاطرنشان کرد: کشوری که بیشترین نقش را در کاهش قیمت نفت داشت، اکنون بودجه سال آینده خود را با کسری یکصد میلیارد دلاری بسته که این نشان می دهد، کسی که چاه برای دیگران می کَند اول خود در آن خواهد افتاد.

شناسه خبر: 91084

- دولت یادهم و دوازدهم

فیلم مرتبطاخبار برگزیده