دکتر روحانی در دیدار سفیر جدید مالت در تهران:

اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است / فرصت‌های اقتصادی مالت به سرمایه‌گذاران ایرانی معرفی شود

رییس‌ جمهوری با اشاره به علاقمندی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات با دیگر کشورها، گفت: اساس روابط ایران با کشورهای دیگر، احترام متقابل و منافع مشترک است.

شناسه خبر: 90964 -

دوشنبه 30 آذر 1394 - 12:00

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه در دیدار "جوزف مانگفیون" سفیر جدید آکرودیته مالت در تهران، با بیان اینکه کشور مالت جایگاه جغرافیایی مناسب و جاذبه‌های فراوان توریستی دارد، گفت: ایران و مالت می‌توانند در زمینه‌های مختلف اقتصادی، فرهنگی و سیاسی روابط گسترده‌تری داشته باشند.

رییس‌ جمهوری با اشاره به ضرورت تلاش برای توسعه روابط گردشگری و ایجاد تسهیلات لازم برای استفاده مردم از جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی دو کشور، گفت: معرفی فرصت‌ها و ظرفیت‌های کشور مالت به سرمایه‌گذاران ایرانی می‌تواند، تحرکی را در روابط دو کشور ایجاد کند.

دکتر روحانی افزود: هیچ مانعی از سوی جمهوری اسلامی ایران در مسیر گسترش مناسبات و همکاری با مالت وجود ندارد.

رییس‌ جمهوری با بیان اینکه امروز بیشتر نقاط جهان از جمله جنوب و شرق مدیترانه گرفتار معضل تروریسم هستند، گفت: در شرایط فعلی منطقه، باید در زمینه مبارزه با تروریسم همکاری‌های نزدیک‌تر و گسترده تری با هم داشته باشیم، چرا که این مشکل تنها در سایه اراده جدی همه کشورها و همکاری‌های مشترک برطرف خواهد شد.

جوزف مانگفیون سفیر جدید آکرودیته مالت نیز در این دیدار با تقدیم استوارنامه خود به رییس‌ جمهوری کشورمان و تبریک موفقیت ایران در مذاکرات هسته‌ای، گفت: مردم ایران نشان دادند که منطق و اراده لازم برای گفتگو و دستیابی به موفقیت را دارند.

سفیر جدید مالت با اشاره به اینکه عزم و اراده دولت مالت بر توسعه مناسبات با جمهوری اسلامی ایران است، خواستار ارتقاء سطح همکاری‌ها و روابط همه جانبه میان دو کشور شد.

شناسه خبر: 90964

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده