رییس جمهوری هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی:

تهران و سئول باید با بهره گیری از فضای پساتوافق، روند همکاریها را شتاب دهند

رییس‌ جمهوری با اشاره به توانمندی های فراوان ایران و کره جنوبی تاکید کرد که هیچ مانعی بر سر راه توسعه و تعمیق روابط تهران – سئول وجود ندارد و دو کشور باید با بهره گیری از فضای پساتوافق، روند گسترش همکاریها را شتاب دهند

شناسه خبر: 90957 -

دوشنبه 30 آذر 1394 - 11:36

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز دوشنبه هنگام دریافت استوارنامه سفیر جدید کره جنوبی در تهران افزود: شرکتهای دولتی و خصوصی کره جنوبی می توانند در بخش های مختلف از جمله نفت ، گاز ، پتروشیمی ، معادن و  خودروسازی در ایران سرمایه گذاری کنند.

رییس جمهوری به سوابق خوب همکاری‌های اقتصادی در کشور اشاره و ابراز امیدواری کرد در دوره فعالیت سفیر جدید کره جنوبی در تهران، روابط و همکاریهای دو کشور در بخش های مختلف ، شتاب بیشتری گیرد.

«کیم سونگ هو» نیز با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران و کره جنوبی روابط نزدیک و سودمند خود را طی 5 دهه گذشته حفظ کرده اند، اظهار داشت: فاصله جغرافیایی مانعی برای گسترش  و توسعه روابط دو کشور نبوده است.

سفیر جدید کره جنوبی با اشاره به موفقیت های دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دولت یازدهم و توافق هسته ای میان ایران و 1+5 ابراز امیدواری کرد پس از این موفقیت، همکاری ها میان ایران و کره جنوبی گسترش و توسعه یابد.

وی ادامه داد:احیای جلسات مختلف و تشکیل کمیسیون مشترک اقتصادی در سطح وزرا، تشویق فعالیت های شرکت های بخش خصوصی و افزایش تجارت متقابل به پیشبرد روابط کمک خواهد کرد.

سفیر جدید کره جنوبی در تهران  تصریح کرد: دولت کره جنوبی بدون از دست دادن زمان زمینه را برای حضور فعال شرکت های خصوصی دو کشور فراهم خواهد کرد.

شناسه خبر: 90957

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای خارجی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده