با هدف خدمت رسانی بیشتر به روستاییان کشور؛

معاونت توسعه روستایی و پست بانک ایران، تفاهمنامه همکاری امضا کردند

معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و پست بانک ایران، روز یکشنبه تفاهمنامه ای را امضا کردند که درچارچوب آن، راه برای پرداخت وام با کارمزد اندک به روستاییان هموار می شود.

شناسه خبر: 90920 -

يکشنبه 29 آذر 1394 - 10:16

این تفاهمنامه با حضور سیدابوالفضل رضوی معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور و  محمود حسن‌زاده رییس هیأت مدیره پست بانک ایران، امضا شد.

در این مراسم عنوان شد که با امضای این تفاهم‌نامه در نهایت مبلغ یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای اعطای وام به روستاییان تخصیص می یابد. مرحله نخست اجرای این تفاهمنامه با اختصاص 50 میلیارد تومان از سوی معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم و 175 میلیارد تومان از سوی پست بانک آغاز می شود.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور، با اشاره به کارمزد 4 درصدی وام‌های قرض‌الحسنه در اغلب بانکهای کشور، اظهارداشت: با تخصیص این اعتبارات، وام‌هایی بدون کارمزد به روستاییان مناطق مرزی و با 3 درصد کارمزد به روستاییان غیرمرزی پرداخت خواهد شد.

رضوی ابراز امیدواری کرد که با همکاری این دو مجموعه، روند ارائه خدمت رسانی به روستاییان کشور به عنوان پرکارترین، کم‌توقع‌ترین و صادق‌ترین قشر جامعه، شتاب بیشتری گیرد.

شناسه خبر: 90920

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی