معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در جلسه معاونین اداری و مالی وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل:

گسترش ارتباطات الکترونیکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید است/تاکید بر ضرورت حفظ شان و کرامت بازنشستگان

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری بر ضرورت بهره‌گیری از «مدیریت هوشمند»، ارتباطات بین دستگاهی، گسترش ارتباطات الکترونیکی، سامانه سپاد و داشبورد در تمام دستگاه‌های اداری، اجرایی و وزارتخانه‌ها، تأکید کرد.

شناسه خبر: 90878 -

دوشنبه 23 آذر 1394 - 17:06

مرتضی بانک روز دوشنبه در جلسه مجمع معاونین اداری، مالی و توسعه مدیریت منابع وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مستقل دولتی، اظهار داشت: جلسات حضوری بسیار ارزشمند است، اما باید به سمتی برویم که همه دستگاه‌ها برای حل مشکلات و مسایل نیازی به ابزار فیزیکی و امکانات اجرایی نداشته باشند.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به پیشرفت‌های فناوری و تکنولوژی در عرصه‌های امور اداری و مالی در سطح جهان، گفت: با توجه به این پیشرفت‌ها نباید در شرایط عادی گام برداریم که این امر با پیشرفت بین‌المللی ناسازگار است.

بانک ادامه داد: گسترش ارتباطات الکترونیکی از برنامه‌های دولت تدبیر و امید بوده و نهاد ریاست جمهوری هم کارهای بسیار ارزنده‌ای در این خصوص انجام داده است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با تأکید بر اینکه باید رهگیری هوشمندانه نامه‌ها به طور جدی مورد توجه قرار گیرد، اظهار داشت: این سیستم الکترونیکی و اتصال دبیرخانه‌ها به همدیگر به معنی دخالت در امور یکدیگر نیست، بلکه با برقراری این سیستم، مردم و حتی دستگاه‌ها زودتر به خواسته‌های خود خواهند رسید.

بانک با اشاره به اینکه سامانه سپاد رهگیری نامه‌ها تا بخش نهایی است،‌گفت: خوشبختانه برخی دستگاه‌ها در این زمینه به خوبی کار کردند و تقاضا دارم که این سیستم دبیرخانه به صورت فراگیر اجرایی شود تا در نهایت افتخار کنیم که ارزشی ایجاد کرده و به مردم خدمتی مناسب عرضه نموده‌ایم.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری در خصوص سیستم کاری داشبورد، تصریح کرد: برقراری این سیستم منجر به قدرت تصمیم‌گیری هوشمندانه برای رییس‌ جمهور و همه مدیران و آحاد جامعه خواهد شد.

بانک خواستار نهادینه شدن سامانه داشبورد در کل کشور شد و گفت: اگر این سامانه به صورت یکپارچه در اختیار همه قرار گیرد، برای اداره امور کشور بسیار مفید و کارساز خواهد بود.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری سپس به مشکلات و مسایل بازنشستگان اشاره کرد و گفت: متأسفانه حقوق برخی بازنشستگان در کشور اندک است و این عزیزان توقعات چندانی هم ندارند، اما باید به این سیستم بازنشستگی در کشور که به شکل نامناسب شکل گرفته و بزرگ شده ، به دقت مورد بررسی و توجه قرار گیرد.

بانک تأکید کرد: با طرح گنجینه خرد ارتباط بین بازنشستگان و دستگاه‌ها به منظور جلوگیری از ایجاد هزینه‌های سنگین، برقرار خواهد شد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: باید به سمتی برویم تا در کنار حفظ شان و کرامت  بازنشستگان و برقراری ارتباط منطقی بین دستگاه‌ها با بازنشسته ، شاهد احساس تعلق بیشتر بازنشستگان به مجموعه باشیم.

بانک در بخش دیگری از سخنان خود، سرمایه‌گذاری داخلی، سرمایه‌گذاری ایرانیان خارج از کشور و سرمایه‌گذاری خارجی را سه هدف اصلی دولت برای بهبود وضعیت اقتصادی کشور برشمرد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: در سرمایه‌گذاری خارجی باید مشارکت و سرمایه یک سرمایه‌گذار خارجی توأمان با هم باشد و در کنار آن علاوه بر اشتغال‌زایی، سهمی از بازار جهانی برای ایران در نظر گرفته شود.

بانک افزود: این اهداف متنوع و در عین حال پیچیده در شرایطی قابل اجراست که بتوانیم سیاست خارجی را همانند دستاوردهایی که در مذاکرات هسته‌ای به دست آمد، ادامه دهیم و با تعامل سازنده با جهان و در عین حال حفظ موقعیت و استقلال کشور مبتنی بر چارچوب اقتصاد مقاومتی به اهداف خود برسیم.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه طبیعتاً اقتصاد مقاومتی زمانی شکوفا خواهد شد که از همه امکانات داخلی به نحو مطلوب بهره‌برداری نماییم، افزود: باید از ظرفیت‌های کنونی ظرفیت‌سازی جدید کنیم و این به معنی نوآوری، ابتکار، فناوری، ‌سیستم‌های الکترونیکی و اطلاعاتی و استفاده از جوانان و تحصیلکرده‌های کشور است.

بانک تأکید کرد: هنر ما این است که ظرفیت‌های کشور را تبدیل به ظرفیت جدید نماییم و این امر در بستر سیاست خارجی محقق شده است.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری خواستار ارتباط دقیق‌تر و بیشتر بین مسئولان و مردم جامعه به منظور روشن‌ و شفاف‌نمودن مشکلات کشور شد.

بانک ابراز امیدواری کرد پس از توافق هسته‌ای دولت تدبیر و امید با ارتباط بیشتر با کشورهای منطقه گام های مؤثرتری در توسعه اقتصاد کشور بردارد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری با اشاره به تدوین برنامه ششم توسعه در دولت یازدهم گفت: پیوند برنامه ششم و توافق هسته‌ای نکته مثبتی است که می‌توان امیدوار بود برنامه‌های 5 ساله آینده کشور بیش از گذشته با اهداف آینده خود نزدیک شود.

بانک با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه رشد 8 درصدی اقتصاد برای کشور در نظر گرفته شده است، گفت: هدفگیری رشد 8 درصدی نیاز به منابع اقتصادی دارد که جذب سرمایه‌گذاری خارجی یکی از این راه‌ها می‌باشد.

معاون کل سرپرست نهاد ریاست جمهوری تأکید کرد: اگر شرایط اقتصادی و داخلی کشور قابل محاسبه و پیش‌بینی پذیر شود در چنین شرایطی سرمایه‌گذاری خارجی جذب خواهد شد.

 

شناسه خبر: 90878

- دیدارهای داخلی

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده