معظم زاده در نشست معاونان اداری و مالی وزارتخانه ها و سازمان های مستقل:

باید به نیازهای بازنشستگان به خوبی پاسخ داده شود/ پاسداشت بازنشستگی، تکریم آینده خودمان است

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: باید به نیازهای بازنشستگان در دولت تدبیر و امید به خوبی پاسخ داده شده و مورد تکریم قرار گیرند.

شناسه خبر: 90877 -

دوشنبه 23 آذر 1394 - 16:35

عبدالخلیل معظم زاده روز دوشنبه در جلسه معاونان اداری، مالی و توسعه مدیریت منابع وزارتخانه ها و سازمان های مستقل با اشاره به جایگاه و منزلت سالخوردگان در دستورات اسلامی، احادیث پیامبر اکرم(ص)، ائمه و همچنین منویات مقام معظم رهبری درخصوص قدردانی از زحمات و خدمات بازنشستگان اظهارداشت: بپذیریم که هیچ فردی در هیچ مرحله ای بازنشسته نیست بلکه بازنشستگی جلوه بالندگی و آغاز فرهیختگی و بهره گیری از تجارب سودمند و چراغ راه آینده است.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: پاسداشت بازنشستگی، تکریم آینده خودمان است؛ پاسداشت نیازهای مادی و معنوی، احساس هویت و امنیت روانی بوده و در نهایت پاسداشت آینده برای آحاد انسانی است.

معظم زاده با بیان اینکه با تکریم بازنشستگان خود را در برابر آنان پاسخگو خواهیم کرد، گفت: این امر تعارف و توهم نبوده بلکه نگرشی مبتنی بر دور اندیشی است و همچنین بایدهایی است که آموزه‌های دینی، تکالیف، سنت‌های اداری و سازمانی ما را به آن ملزم نموده است.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: اینکه شرایط و اقتضائات این چنین ایجاب کند که بعضاً شاهد شرایط مطلوب و آرمانی برای بازنشستگان نباشیم، جبری است که بر ما عارض شده و نه اینکه کسی خواهان آن باشد.

معظم زاده در ابتدای سخنان خود با تبریک حلول ماه ربیع‌الاول با اشاره به دستور جلسه این نشست در خصوص طرح گنجینه خرد با هدف ارتقای جایگاه مادی و معنوی  جامعه بازنشستگان کل کشور، گفت: امیدواریم با این جلسه و تعاملات و مراودات بیشتر شاهد ارتقاء شأن و منزلت بازنشستگان کل کشور باشیم.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری ادامه داد: باور، پویایی و هدف‌های سازمانی تنها در سرمایه انسانی کنونی نهفته نیست بلکه باید از این معنا عبور کرده و بپذیریم که سازمان متعلق به همه انسان‌هایی است که در طول عمر خویش در آن نقش‌آفرینی داشته‌اند.

معظم زاده تصریح کرد: این اندیشه مجالی برای سازمان ایجاد خواهد کرد تا از این ظرفیت فردی و خردمندانه بی‌بهره نماند.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه اگر در دهه اول کاری عمر یک انسان در سازمان، دهه هزینه‌بری و دهه دوم دهه نقطه سر به سر ارزیابی شود، یقیناً دهه سوم عمر است که از یک انسان عنصر سرمایه‌ای می‌سازد.

معظم زاده تأکید کرد: در واقع همه این سه دهه عمر کاری به بار نشستن انسان در یک دستگاه دولتی می‌باشد، لذا بهره‌مندی مناسب پس از بازنشستگی فرصتی سازمانی است و باید با ایجاد آسایش و آرامش برای این گنجینه به گونه‌ای عمل کنیم که محیطی عزتمند، پرنشاط و بارور پیش روی بازنشستگان قرار گیرد.

معاون پشتیبانی و تحول اداری نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه پیری، دوران تشخص، پختگی و فرزانگی انسان‌هاست، افزود: مدرسه زندگی تجربه مافوق علم نصیب این سرمایه انسانی نموده و باید با تدبیر و منطبق با نیازها، روحیات و اقتضائات به گونه‌ای با بازنشستگان برخورد کنیم که شروع بازنشستگی آغاز دغدغه و نگرانی برای آنان نشود.

شناسه خبر: 90877

- نهاد ریاست‌جمهوری

- جلسات

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده