مولاوردی در نشستی با بانوان فرهیخته و نخبه استان بوشهر:

رویکرد دولت تدبیر و امید در راستای تقویت جامعه مدنی است/17 سازمان و نهاد، در حوزه مهار آسیب‌های اجتماعی و توانمندی سازی افراد در برابر این آسیب‌ها ردیف بودجه‌ای دارند

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، کاهش تورم، پایان دادن به دوران رکود و ایجاد اشتغال پایدار را از اهداف اقتصادی دولت یازدهم دانست و اطمینان داد که با تحقق سیاستها و برنامه های دولت در کنار رفع تحریمهای ظالمانه اقتصادی ، بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه زنان و خانواده نیز رفع خواهند شد.

شناسه خبر: 90797 -

شنبه 14 آذر 1394 - 18:28

"شهیندخت مولاوردی" عصر شنبه در نشستی با بانوان فرهیخته و نخبه استان بوشهر، با اشاره به اظهارات و دیدگاه های تعدادی از بانوان حاضر در ابتدای این جلسه اظهارداشت: هر یک از مشکلات و مسایلی که در نشست مطرح شد، متولی مشخصی دارند و اکنون 17 سازمان و نهاد در کشور ، در حوزه مهار آسیب‌های اجتماعی و توانمندی سازی افراد در برابر این آسیب‌ها ردیف بودجه‌ای دارند و  بودجه دریافت می کنند.

وی افزود: معاونت امور زنان و خانواده نیز در این میان تلاش دارد با همکاری با دستگاه‌های مختلف، شرایط نابرابر برای زنان در حوزه‌های اجتماعی را به شرایط برابر تبدیل کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بخش‌های مربوط به زنان در برنامه پنجم توسعه گفت: متأسفانه برنامه‌های بلند مدت پنج ساله، عمدتاً کلی‌گویی کرده و در خوشبینانه‌ترین حالت 30 درصد آنها اجرایی شده‌اند و در میان این پنج برنامه نیز برنامه چهارم که می توانست در حوزه زنان تحولی ایجاد کند، متأسفانه با تغییر دولت آنچنان که لازم و شایسته بود، عملی و اجرا نشد.

مولاوردی ادامه داد: برنامه ششم توسعه که در دست تدوین است، بسیار مسأله و پروژه محور است و موضوعاتی که در آن به عنوان موضوعات اصلی احصاء شده‌اند، تا حد ارایه برنامه راهبردی مورد توجه قرار گرفته‌اند و مسایل زنان و خانواده اگر چه جزو بخش‌های اصلی آن نیست، ‌اما قرار است یک سند راهبردی درباره این موضوع در برنامه ششم تدوین و گنجانده شود.

وی اقدامات دیگر معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری را پیگیری تصویب برنامه بیمه‌های چندلایه، سند سیاستی حمایت از اشتغال زنان و بسته حمایتی زنان شاغل ذکر کرد و گفت: در مجموع رویکرد دولت تدبیر و امید بسیار اجتماع‌محور و در راستای تقویت جامعه مدنی و مشارکت‌های عمومی است.

 

شناسه خبر: 90797

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده