رییس جمهوری در دیدار شماری از سفیران جدید ایران در خارج از کشور:

رویکرد ایران ایجاد ثبات و توسعه منطقه و تقویت همدلی و وحدت در جهان اسلام است/ایران پرچمدار و خط مقدم مبارزه با تروریسم است/ برای توسعه روابط با کشورهای اسلامی اولویت قائل هستیم/ انتصاب اولین بانوی سفیر پس از انقلاب، نمادی از توانمندی بانوان است

رییس جمهوری در دیدار شماری از سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در کشورهای مختلف جهان تصریح کرد: ایران اسلامی به دنبال ایجاد ثبات و توسعه در منطقه و تقویت همدلی و وحدت، در جهان اسلام است.

شناسه خبر: 90780 -

شنبه 14 آذر 1394 - 14:24

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی روز شنبه در دیدار سفیران جدید ایران در بلژیک، تایلند، پاکستان، دانمارک، فیلیپین، یونان، سنگال و سریلانکا، با تأکید بر ضرورت بهره‌برداری مناسب از فضای پسابرجام اظهارداشت:باید از فرصت کنونی در جهت توسعه روابط سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی با سایر کشورها و همچنین بهره برداری از استعدادها در مسیر همکاری و حداکثری نمودن منافع ملی در مناسبات بین المللی استفاده کرد.

رییس جمهوری با تاکید بر اینکه"جمهوری اسلامی ایران به دنبال ایجاد ثبات، امنیت و توسعه در منطقه است"، به نقش مهم سفرا در تبیین و ارتقاء جایگاه  مهم کشور در منطقه و جهان پرداخت و گفت:اکنون در مرحله ای قرار داریم که می‌توانیم با توسعه روابط اقتصادی، سیاسی ، علمی و  فناوری در زمان کمتری به پیشرفت و توسعه ای متوازن و پایدار دست یابیم و سفرا و نمایندگان کشورمان در اقصی نقاط جهان، نقش عمده ای در تحقق این امر ایفا می کنند.

رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: بعد از برجام و فرصتی که برای همکاری و تفاهم ایجاد شد، ایران هم اکنون به عنوان پرچمدار مبارزه عملی با تروریسم شناخته می شود و برای ملتهای منطقه نیز پیام آور ثبات و امنیت است.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنان خود، حضور میلیونها دوستدار خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) در مراسم عظیم اربعین حسینی(ع ) را قدرت‌نمایی جهان اسلام و عاشقان اهل بیت(ع)  برشمرد و با قدردانی از همه دست اندرکاران اجرای مراسم اربعین گفت:عشق به امام حسین(ع) منحصر به شیعه و اسلام نیست بلکه متعلق به همه ادیان الهی و آزادگان جهان است.

 دکتر روحانی با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره در جهان اسلام به دنبال ایجاد و تقویت همدلی و وحدت میان مسلمانان است، گفت: امروز مهم‌ترین اولویت، اخوت و همبستگی در جهان اسلام است و لذا برای توسعه و تعمیق روابط با کشورهای اسلامی اولویت قائل هستیم.

رییس‌جمهوری  در ادامه با اشاره به انتصاب سرکار خانم افخم به عنوان اولین سفیر خانم بعد از انقلاب اسلامی برای تصدی سفارت در کشور مالزی افزود: حضور بانوان در عرصه های مختلف اجتماعی ، ورزشی و مدیریتی همواره مثبت و با موفقیت همراه بوده است و این انتخاب هم نشان می دهد که در مسوولیت ها جنسیت ملاک نیست و توانمندی ها و شایستگی ها بایستی مدنظر قرار بگیرد.

دکتر روحانی برای سفرای کشورمان در انجام مأموریت‌های محوله آرزوی موفقیت کرد.

در این دیدار سفیران جدید جمهوری اسلامی ایران در سنگال، تایلند، فیلیپین، بلژیک، پاکستان، دانمارک، یونان، سریلانکا و مالزی، بر تلاش خود در جهت ارتقاء سطح روابط ایران با این کشورها تأکید کردند.

 

شناسه خبر: 90780

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی