رییس جمهوری در جمع کارگران کارخانه شیشه مینا در اربعین حسینی(ع):

کار و تولید مهمترین اولویت و نیاز امروز کشور است/ رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی بدون تولید محقق نمی شود/ عاشورا روز شور بزرگ حسینی و اربعین روز سوز حسینی است

رییس جمهوری، کار و تولید را مهمترین اولویت و نیاز امروز کشور دانست و تاکید کرد: رونق اقتصادی و رفاه اجتماعی بدون قرار گرفتن در مسیر تولید محقق نخواهد شد و رسیدن به این هدف تنها با اراده کارگران و تولیدکنندگان حاصل می شود.

شناسه خبر: 90758 -

چهارشنبه 11 آذر 1394 - 10:54

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز چهارشنبه و پس از بازدید از کارخانه شیشه مینا و عزاداری اربعین حسینی(ع) در جمع کارگران و کارکنان این مجموعه تولیدی، در گفت و گویی با خبرنگاران ‌اظهارداشت: کسب روزی حلال، تلاش برای رفع نیازمندی های جامعه و مردم و کار و کوشش برای توسعه و آبادانی و رساندن کشور به قله های علم و پیشرفت، از اولویت های ایران اسلامی است.

رییس جمهوری تاکید کرد: امروز مبارزه با استکبار و دشمنان با کار، جهاد اقتصادی و تلاش و نه با شعار ممکن است و هرچه در مسیر پیشرفت، توسعه و آبادانی ایران اسلامی بیشتر تلاش کنیم دشمنان مایوس تر خواهند شد.

دکتر روحانی با تسلیت ایام اربعین حسینی،  راهپیمایی میلیونی عاشقان اهل بیت(ع) در اربعین حسینی را با تاسی از حضرت زینب کبری(س) و اهل بیت(ع) دانست و اظهارداشت: عاشورا روز شور بزرگ حسینی و اربعین روز سوز حسینی است.

رییس جمهوری حضور در جمع کارگران و تلاشگران در مسیر آبادانی و پیشرفت کشور و عزاداری با آنان در اربعین حسینی را نشان دهنده جایگاه ویژه کار و تولید برشمرد و  گفت: این عزاداران هم نشانه ای از تلاش برای پیشرفت کشور هستند و هم عزاداریشان نشان از آمیختگی زندگی آنان به عشق اهل بیت(ع) دارد.

رییس جمهوری صبح چهارشنبه و همزمان با اربعین حسینی با حضور در کارخانه شیشه سازی مینا ضمن بازدید از بخش های مختلف این مجتمع صنعتی، در جمع عزاداران حسینی به عزاداری اربعین سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پرداخت.

دکتر روحانی در بازدید از بخش های مختلف خط تولید کارخانه شیشه مینا، با توضیح مسوولان و متخصصان در جریان روند امور و چگونگی تولیدات این مجموعه تولیدی و صنعتی قرار گرفت.

رییس جمهوری سپس در جمع عزاداران اربعین حسینی در مسجد و حسینیه این کارخانه حضور یافت و همراه با آنان برای سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و خاندان عصمت و طهارت به عزاداری پرداخت.

کارخانه شیشه سازی مینا در سال 1347 با هدف تامین بطری های مصرفی در یک شرکت نوشابه سازی احداث گردید و تکمیل بسته بندی محصول را از چاپ روی بطری تا ساخت تشتک و جعبه پلاستیکی حمل نوشابه اجرا  کرد.

این شرکت در ابتدا با  یک کوره به ظرفیت  35 تن در روز و دو خط تولید شروع به کار کرد و در دو مرحله توسعه ظرفیت اسمی آن به 160 تن در روز و تعداد خطوط تولید آن به  5 خط ارتقاء یافته است.

رییس جمهوری را در این بازدید ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همراهی می کرد.

شناسه خبر: 90758

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط