رییس‌ جمهوری در دیدار خانواده شهیدان امیری طائمه:

ایثارگری رزمندگان و شهدا در قلب ملت ایران جاودان است/ حضور میلیونها زائر در راهپیمایی اربعین، از صحنه‌های ماندگار تاریخ است

رییس‌ جمهوری با تاکید بر اینکه "ایثارگری های رزمندگان، شهدا و خانواده های آنان در دوران دفاع 8 ساله برای همیشه در قلب ملت وفادار ایران زنده و جاودان خواهد ماند"، گفت: خانواده معظم شهدا، در ایام غربت انقلاب و در سال‌های آغازین پیروزی انقلاب اسلامی از نظام، عزت، مرزها و استقلال کشور دفاع کردند و از همین‌ رو برای همیشه مورد احترام این مردم و ملت هستند.

شناسه خبر: 90753 -

سه شنبه 10 آذر 1394 - 20:39

حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی  در دیدار خانواده شهیدان مجتبی، احمد و مرتضی امیری طائمه

اظهارداشت: خداوند به شما توفیق بزرگی داده که توانسته‌اید چنین فرزندانی را در راه دین و اسلام به شکل صحیح تربیت کنید و اگر چه شهادت این سه فرزند برای هر پدر و مادری سخت است، اما برای شما پدران و مادران شهدا حرکت در مسیر هدفتان که اطاعت از خداوند و دفاع از حق است، تقدیم فرزند کار غیرممکنی نیست. چه آنکه امام حسین(ع) نیز حضرت علی‌اکبر را در راه اطاعت از فرمان خداوند بود، تقدیم کردند.

رییس جمهوری در این دیدار که شامگاه سه‌شنبه و در شب اربعین حسینی علیه‌السلام انجام شد، با بیان اینکه خداوند اراده می‌کند تا برخی از رخدادهای تاریخی برای همیشه جاودانه بمانند، گفت: در کنار رخدادهایی همانند عاشورای حسینی، خداوند اراده فرموده تا اربعین نیز جزو صحنه‌های ماندگار تاریخ باشد. چنانکه امروزه شاهد آن هستیم که مردم همه ساله با عشق افزون‌تر به یاد امام حسین(ع) و به پیروی از حضرت زینب(س) در آیین پیاده‌روی اربعین حضور می‌یابند.

رییس‌ جمهوری افزود: همه ساله مردم بیشتری به عشق امام حسین(ع) عاشورا را گرامی داشته و برای شرکت در پیاده‌روی اربعین به سوی سرزمین کربلا می‌شتابند. در کنار این میلیون‌ها نفر، افراد زیادی نیز هستند که شیعه و حتی مسلمان هم نیستند اما به عشق آزادگی امام حسین(ع) در این مراسم و آیین‌ها شرکت می‌کنند.

دکتر روحانی اظهارداشت: خداوند همچنین اراده کرد تا اقدامی که حضرت زینب(س) در اوج غربت در اربعین امام حسین(ع) انجام داد، جاودانه بماند و امروز شاهدیم که شور و شوق مردم برای حضور در آیین راهپیمایی اربعین هر سال بیشتر از سال‌های قبل است.

رییس جمهوری در پایان این مراسم که حجت‌الاسلام والمسلمین شهیدی رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز حضور داشت، با اهدای لوح تقدیری به مادر این شهیدان از مجاهدت‌ها و صبر و ایثار ایشان تجلیل کرد.

حاج رضا امیری طائمه پدر شهیدان مجتبی، احمد و مرتضی و فرزند دیگرش مصطفی که از جانبازان دفاع مقدس است، حدود 40 روز پیش پس از مدتی بیماری به رحمت ایزدی پیوسته بود و امروز مادر شهدا و مصطفی امیری طائمه فرزند جانبازش، میزبان رییس‌ جمهوری بودند.

مجتبی امیری طائمه پسر ارشد خانواده در سال 61 و در عملیات محرم در حالی که 21 سال بیشتر نداشت به شهادت رسید و پس از ایشان احمد در سال 65 و در عملیات والفجر 8 با 16 سال سن به عنوان کوچکترین پسر خانواده به فیض شهادت نائل آمد. مرتضی نیز در سال 67 و در منطقه حلبچه در سن 21 سالگی به شهادت رسید.

 

شناسه خبر: 90753

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

اخبار برگزیده