مولاوردی در نشست سازمان های مردم نهاد و بانوان کار آفرین:

دولت یازدهم، مردم و سمن ها را شریک خود می داند/ با ایجاد رویکرد اجتماعی محور به اهداف خود در رفع آسیب های اجتماعی می رسیم /به دنبال افزایش نرخ مشارکت زنان در بخش های کارآفرینی و توسعه کار هستیم

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با تأکید بر اینکه سیاست دولت همواره توجه به بخش خصوصی، تعاونی ها و کارآفرینان است، گفت: با همراهی سازمان های مردم نهاد و دولت ، رشد و شکوفایی را در کشور شاهد خواهیم بود.

شناسه خبر: 90736 -

دوشنبه 9 آذر 1394 - 14:05

شهیندخت مولاوردی روز دوشنبه در نشست سازمان های مردم نهاد و بانوان کارآفرین در فرمانداری ویژه آبادان با بیان اینکه امروز سیاست دولت کوچک سازی و چابک سازی است، گفت: با این عملکرد دولت کوچک نمی شود بلکه به عنوان یک تسهیل گر عمل خواهد کرد چرا که دولت یازدهم ، مردم و سمن ها را به عنوان فرصت و شریک خود می داند.

مولاوردی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی در جامعه حاصل عملکرد یک دولت نبوده بلکه طی سالیان طولانی بوجود آمده اند، اظهار داشت: با ایجاد رویکرد اجتماعی محور می توانیم به اهداف مورد نظر خود که کاهش و رفع آسیب های اجتماعی در حوزه های مختلف است دست پیدا کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: به جای سرپوش گذاشتن بر آسیب های اجتماعی باید با جلب توجه و مشارکت مردم و سمن ها در روند کاهش این آسیب ها تلاش کنیم.

مولاوردی توسعه نامتوازن در کشور را ناشی از تحریم ها و عدم مدیریت دانست و  تصریح کرد: در کشور منابع اندک نیست و می توانیم با مدیریت صحیح از این برهه به خوبی عبور کنیم.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده  شعار انتخاباتی دولت یازدهم را با عنوان «آرامش در سیاست، آسایش در اقتصاد و امنیت در فرهنگ» مورد تأکید قرار داد و اظهار داشت: دولت به سمت شعارهای وعده داده شده حرکت می کند و در تدوین برنامه ششم توسعه برنامه ها به گونه ای تنظیم خواهد شد که در راستای تحقق وعده های دولت، اقتصاد مقاومتی، درون زا بودن سیاست های دولت، دانش بنیان بودن، عدالت محور و مردم محور بودن است.

مولاوردی افزود: این مولفه ها زمانی تحقق پیدا خواهد کرد که از نیمی از سرمایه جامعه یعنی بانوان به نحو مطلوب استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه در تدوین برنامه ششم توسعه بر موضوعات خاص تمرکز شده است ، تصریح کرد: آب، محیط زیست، صندوق بازنشستگی، توسعه گردشگری و توسعه سواحل مکران از جمله مسایل خاص برنامه ششم توسعه است و موضوعات دیگر نقش راهبردی را در این برنامه ایفا می کنند و امیدواریم مباحثی همچون کارآفرینی و اشتغال و تحکیم بنیان خانواده در تدوین برنامه ششم توسعه از جایگاه مناسبی برخوردار باشند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه با فعالیت زنان در عرصه های مختلف، نهاد و امنیت خانواده آسیبی نمی بیند، اظهار داشت: ما به دنبال افزایش نرخ مشارکت زنان در بخش های کارآفرینی و توسعه کار هستیم.

مولاوردی خاطرنشان کرد: دولت وظیفه دارد بین کار و زندگی توازن ایجاد کند و زنان وظایف چندگانه همچون نقش مادری، همسری و کاری دارند .

وی سه سطح افزایش اعتماد به نفس زنان، اعتماد زنان به دولت و اعتماد دولت و حاکمیت به زنان را از جمله مسایلی دانست که موجب ارتقاء سرمایه اجتماعی با حفظ کرامت و عزت انسانی و کارآمدی در کشور می شود.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه دولت در پی ایجاد فرصت های شغلی و رفع موانع کسب و کار است، اظهار داشت: کارهای انجام شده دولت در شرایطی صورت می گیرد که هنوز تحریم های ظالمانه را شاهد هستیم و امیدواریم با رفع تحریم ها به توسعه پایدار و رونق اشتغال در کشور را هر چه بیشتر شاهد باشیم.

عزیز الله شهبازی فرماندار ویژه آبادان نیز در سخنانی گزارشی را از فعالیت ها و دستاوردهای بانوان کارآفرین و سازمان های مردم نهاد شهرستان آبادان در حوزه های صنایع دستی، تولیدی، کشاورزی، تجاری، صنعتی، فرهنگی اجتماعی و ورزشی ارائه کرد.

شناسه خبر: 90736

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

فیلم مرتبطاخبار برگزیده