مولاوردی در جلسه بررسی آسیب های اجتماعی حوزه زنان و خانواده:

باید با همفکری و هم افزایی با بدنه جامعه، چالش هایی  موجود در نهاد خانواده را حل و فصل کنیم / حلقه مفقوده تحکیم نهاد خانواده ایران، هماهنگی و رسیدن به برنامه مدون بین سازمان هاست

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه وظیفه نظام های حاکمیتی، رفع پدیده های ناهنجار در جامعه است، تصریح کرد: گذار از جامعه سنتی به جامعه مدرن و توسعه یافتگی، مسایل و چالش هایی را برای  نهاد خانواده در جامعه ایران ایجاد کرده که باید با همفکری و هم افزایی با بدنه جامعه از جمله فرهیختگان، نخبگان و گفتگوی ملی ، آنها را حل و فصل کنیم.

شناسه خبر: 90699 -

پنجشنبه 5 آذر 1394 - 12:51

شهیندخت مولاوردی روز پنج شنبه در جلسه بررسی آسیب های اجتماعی حوزه زنان و خانواده با محوریت طلاق و اعتیاد در مشهد، با اشاره به اینکه طلاق مسأله ای چند عاملی است و می تواند در بخش های مختلف آسیب های اجتماعی نقش علت و معلول را ایفا کند،  گفت: فقر فرهنگی و اجتماعی، اعتیاد، خیانت و بیکاری از جمله عوامل موثر در بروز پدیده شوم طلاق هستند و باید با توجه به علل بوجود آورنده طلاق راهکارهای و سیاست گذاری مناسبی  طراحی شود.

مولاوردی به مداخله درست و به موقع دولت در امور تحکیم بنیان خانواده پرداخت و خاطر نشان کرد: دولت و سازمان های ذیربط و نهادهای مدنی با مداخله موثر در نهاد خانواده پیش، حین و بعد از ازدواج می توانند نقش بسزایی را ایفا کنند و دستگاه های اجرایی نباید هنگامی در مسأله نهاد خانواده ورود پیدا کنند که طلاق عاطفی در خانواده ها بوجود آمده است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به بحث دو فضایی شدن خانواده و تغییرساختار خانواده از گسترده به هسته ای اشاره کرد و اظهار داشت: با برنامه ریزی باید در بوجود آوردن و مصون نگه داشتن خانواده سالم و پایدار بکوشیم و سعی کنیم با سیاست گذاری مناسب از متزلزل شدن نهاد خانواده که پایه هر جامعه ای است، جلوگیری کنیم.

وی با بیان اینکه شورای عالی انقلاب فرهنگی بحث آسیب اجتماعی ازدواج و طلاق را مورد بررسی قرار داده است، اظهار داشت: بعد از گزارشی که از وضعیت ازدواج و طلاق در کشور مطرح شد قرار بر این شد که برنامه هایی که در خصوص تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از طلاق به اجرا در آمده شناسایی و بررسی شود و با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت به یک برنامه واحد در کشور دست پیدا کنیم.

مولاوردی اضافه کرد: اولین طرحی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه تحکیم بنیان خانواده مورد توجه قرار گرفت طرح خانواده پایدار در استان خراسان رضوی بود که این طرح موفق، باعث کاهش چشمگیر آمار طلاق شد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده اظهار داشت: در کشور در تصمیم گیری، ساختار، قانون و سند در راستای حوزه خانواده مشکلی وجود ندارد بلکه نیازمند هماهنگی و هم اندیشی و رسیدن به یک برنامه مدون هستیم.

فرشته سلجوقی مدیر کل دفتر امور زنان و خانواده استانداری خراسان رضوی نیز گزارشی از عملکرد و فعالیت های صورت گرفته در حوزه زنان و خانواده ارائه کرد و گفت: یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید تحکیم بنیان خانواده ها و ایجاد جامعه ای سالم، ایمن، اخلاق مدار و دین باور است که باید در این راستا تلاش کنیم.

شناسه خبر: 90699

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

فیلم مرتبط