دکتر امین زاده با نماینده ولی فقیه در استان بوشهر دیدار و گفت و گو کرد

معاون حقوقی رییس جمهوری در دیدار با آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر و امام جمعه بوشهر، با بیان اینکه دعای خیر علما و ائمه جمعه مایه برکت برای دولت تدبیر و امید است، گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری با سفرهای استانی و اختصاص یک روز حقوقی به هر استان درصدد است تا مشکلات و مسایل حقوقی استانداری ها را حل و فصل نماید.

شناسه خبر: 90617 -

سه شنبه 3 آذر 1394 - 09:55

دکتر الهام امین زاده دوشنبه شب در این دیدار با اشاره به برنامه های متنوع این معاونت در سفر به استان بوشهر ابراز امیدواری کرد اقدامات انجام شده در این سفر بویژه در زمینه حل مشکلات حقوقی منجر به پیشرفت و آبادانی روزافزون این استان شود.

 معاون حقوقی رییس جمهوری در این دیدار با تاکید بر تلاش های دولت تدبیر و امید برای اجرای منویات مقام معظم رهبری درخصوص اقتصاد مقاومتی گفت: این معاونت از طرف هیات دولت وظیفه دارد تا با شناسایی قوانین مزاحم کسب و کار زمینه های لازم را برای فعالیت بخش خصوصی در کشور  فراهم آورد.

دکتر امین زاده سپس به برخی فسادهای اداری و مالی انجام شده در کشور طی سال های گذشته اشاره کرد و اظهارداشت: می توان با همکاری و تعامل همه آحاد کشور از جمله مسئولان جلوی چنین فسادهایی گرفته شود.

معاون حقوقی رییس جمهوری در ادامه با بیان اینکه  تیمی از کمیسیون مستند سازی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در این سفر استانی به منظور حل مشکلات اراضی دستگاه های دولتی و اجرایی استان به بوشهر آمده است، تصریح کرد: درصدد هستیم با تعیین تکلیف اراضی و صدور سند از ضایع شدن بیت المال جلوگیری به عمل آوریم.

آیت الله صفایی بوشهری نیز با ابراز خرسندی از این دیدار از تلاش ها و اقدامات دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات کشور قدردانی کرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر عدم آشنایی مردم با قوانین، سوء مدیریت برخی مدیران و ناکارآمدی قوانین را از معضلات عمده امور حقوقی در کشور عنوان کرد و گفت: مراقبت و آموزش های حقوقی از بهترین راه های جلوگیری از تخلفات است.

وی ادامه داد: باید نگاه قانون گریزی در کشور عوض شود و قانون گرایی نشانگر فرهیختگی و پیشرفت خانواده ها باشد که این امر نیازمند عزم ملی است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر سپس بر اهمیت وظایف و فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری و کمیسیون مستندسازی در این معاونت تاکید و تصریح کرد: حضور این کمیسیون در استان و حل مشکلات اراضی با صدور سند منجر به جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه بیت المال خواهد شد.

وی پیشنهاد داد تا با تشکیل اطلسی از املاک و اراضی به صورت الکترونیکی از دست اندازی سود جویان و مفسدان جلوگیری به عمل آید.

آیت الله صفایی بوشهری با اشاره به ظرفیت ها و ویژگی های ساحلی شهر بوشهر گفت: روحیه همدلی و همکاری که در بین مردم استان بوشهر وجود دارد یکی از موهبت ها و نعمت های الهی است.

شناسه خبر: 90617

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی