امین زاده در نشست مشترک اعضا اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر:

با اجرای اقتصاد مقاومتی اقتصاد ایران را در حال حرکت اصلاح می کنیم/ هدف دولت یازدهم مهندسی جدید اقتصادی است

معاون حقوقی رییس جمهوری تاکید کرد: با اجرای اقتصاد مقاومتی که مهندسی جدید اقتصاد کشور است، لوکوموتیو اقتصاد ایران را در حال حرکت اصلاح می کنیم.

شناسه خبر: 90596 -

دوشنبه 2 آذر 1394 - 20:35

دکتر الهام امین زاده در نشست مشترک اعضا اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان بوشهر افزود: این مهم امری بسیار سخت بوده و از بخش خصوصی تقاضا داریم با دادن اطلاعات کافی در رفع موانع  و قوانین مزاحم کسب و کار به دولت کمک نمایند.

معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: هدف دولت یازدهم مهندسی جدید اقتصادی است که برای بیش از 50 سال به دیوان سالاری بی مورد گرفتار شده است.

دکتر امین زاده با اشاره به تاکیدات رییس جمهوری برای اصلاح اقتصاد کشور و با توجه به منویات مقام معظم رهبری اظهار داشت: در تلاش هستیم به سمت حمایت از اقتصاد همه جانبه گر و با تکیه بر ظرفیت های داخلی برویم .

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در کمیته ماده 76 در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن گفت: با تعامل و همکاری با مجلس شورای اسلامی در این کمیته،  قوانین مزاحم شناسایی شده را اصلاح می کنیم.

دکتر امین زاده همچنین در ادامه گزارشی مبسوط درخصوص اقدامات صورت گرفته در این کمیته برای برداشتن قوانین مزاحم کسب و کار و کمک به بخش خصوصی ارائه کرد.

وی خطاب به فعالان بخش خصوصی استان بوشهر گفت: اگر اقتصاد و دیگر بخش ها تقویت و قوی شود در نتیجه می توانیم در برابر زورگویان قدعلم کنیم.

دکتر امین زاده تصریح کرد: اگر توان اقتصاد کشور بالا رود و رفاه نسبی بوجود آید، آن ملت می تواند در برابر مستکبران بایستد.

معاون حقوقی رییس جمهوری ادامه داد: نباید با تدوین قوانین مزاحم کسب و کار جلوی فعالیت کارآفرینان و تولیدکنندگان در کشور گرفته شود.

 همچنین دکتر امین زاده در بخش پایانی سفر خود به استان بوشهر از مجتمع گردشگری«دهکده گردشگری بوشهر» که در ساحل خلیج فارس در حال احداث است، بازدید کرد.

 

مصاحبه با خبرنگاران

معاون حقوقی رییس جمهوری در مصاحبه پایان سفر به استان بوشهر، آشنایی با ظرفیت های حقوقی این استان و ارائه گزارش عملکرد حقوقی دولت در دوسال گذشته را از مهم ترین اهداف این سفر عنوان کرد.

دکتر الهام امین زاده عصر دوشنبه در این مصاحبه افزود: معاونت حقوقی ریاست جمهوری برای ارتقای بخش حقوقی قوه مجریه برنامه های بسیار خوبی درنظر گرفته است.

معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: برنامه های آموزش تخصصی حقوق در این معاونت برای استان های کشور پیش بینی شده و بزودی آغاز می شود.

دکتر امین زاده به فعالیت های معاونت حقوقی ریاست جمهوری در راستای رفع قوانین مزاحم کسب و کار و اقتصاد مقاومتی اشاره و تصریح کرد: در نشست با اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان ضمن شنیدن دغدغه های فعالان بخش خصوصی این استان، گزارشی به هیات دولت برای تسهیل و اصلاح قوانین ارائه خواهد شد.

معاون حقوقی رییس جمهوری با اشاره به نشست با اساتید حقوق و وکلای استان بوشهر اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل بین دولت و بخش دانشگاهی در جهت ارتقا و کارآمدی نظام گام بر می داریم.

شناسه خبر: 90596

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده