مولاوردی در مراسم تجلیل از زهرا نعمتی بانوی قهرمان ورزش کشور:

افتخارآفرینی زنان ایرانی با حجاب باعث مباهات است /زمینه‌های لازم برای ارتقاء توانمندی‌ بانوان کشور در عرصه‌های جهانی باید مهیا شود/ تأثیر ورزش بر سلامت اجتماعی و روانی جامعه انکارناپذیر است

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده برافراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف بین‌المللی توسط بانوان باحجاب کشور را عامل شعف، افتخار و مباهات دانست و اظهارداشت: با همت و عزم و اراده باید زمینه‌های لازم را برای ارتقاء و اثبات توانمندی‌های بانوان کشور در عرصه‌های جهانی مهیا کنیم.

شناسه خبر: 90558 -

يکشنبه 1 آذر 1394 - 14:57

شهیندخت مولاوردی روز یکشنبه در مراسم تجلیل از زهرا نعمتی اولین بانو کماندار ایرانی که در رقابت‌های قهرمانی آسیایی بانکوک در بخش المپیک و پاراالمپیک سهمیه ریو2016 را کسب‌کرده، ضمن ابراز خوشحالی از موفقیت‌های این بانوی ورزشکار کشور، گفت: توسعه ورزش در کشور بویژه در بخش جوانان و بانوان امری لازم و ضروری است.

مولاوردی به تدوین برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: در برنامه ششم توسعه باید برای ورزش جایگاه مناسبی در نظر گرفته شود، چرا که تأثیر ورزش بر سلامت اجتماعی و روانی جامعه امری انکارناپذیر است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با بیان اینکه زنان در میادین بین‌المللی و مسابقات جهانی روند تکاملی را طی می‌کنند، اظهار داشت: زنان ایرانی در جامعه به دنبال الگوهای مناسب هستند و با تکرار موفقیت‌ها زنان در عرصه‌های مختلف می‌توانیم به الگوهای مناسب دست پیدا کنیم.

مولاوردی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا زنان ورزشکار ایرانی در ارائه نمونه و الگو به جهان اسلام موفق بوده‌اند؟، گفت: زنان ایرانی با حجاب و پوشش خود ثابت کردند که در عرصه‌های جهانی می‌توانند، افتخارآفرینی کنند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در پایان از زحمات و تلاش‌های وزیر ورزش و جوانان و متولیان امور ورزش جوانان و بانوان که همواره پشتیبان و پیگیر ارتقاء سطح ورزش کشور هستند، تشکر و قدردانی کرد.

ربابه شهریان معاون امور ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان نیز با ارائه گزارشی از روند رو به رشد ورزش بانوان، گفت: نگاه حمایتی دولت تدبیر و امید به امر ورزش بانوان باعث شده تا تحولی مثبت ایجاد شود.

وی افزود: خوشبختانه در سال‌های اخیر دستاوردهای مناسبی در امر ورزش بانوان در کشور اتفاق افتاده است و باید با نگاه حمایتی همه متولیان این عرصه شاهد به دست آوردن افتخارات در آینده نزدیک باشیم.

زهرا نعمتی نیز در این دیدار با بیان اینکه زنان ایرانی در تمام عرصه‌های بین‌المللی می‌توانند مطرح شوند، گفت: زنان ایرانی با پوشش و حجاب خود می‌توانند، الگوی زنان جهان شوند و باید دانست مشکلاتی چون معلولیت هیچ‌گاه نمی‌تواند، سد راه اراده انسان‌ها شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از همه کسانی که برای قهرمانی و افتخارآفرینی وی تلاش و زحمت کشیدند، تقدیر و تشکر کرد.

نعمتی در حال حاضر عضو تیم‌ملی تیراندازی با کمان بانوان معلول ایران است. وی نخستین و تنها زن در تاریخ ورزش ایران است که موفق به کسب مدال طلا در سطح بازی‌های جهانی المپیک و پارالیمپیک شده است. وی هم‎چنین، در ۲۹ می ۲۰۱۳ (۸ خرداد ۱۳۹۲) در مراسم کمیته بین‎المللی المپیک در سن پترزبورگ روسیه مفتخر به دریافت جایزه معتبر ورزشکار برتر پاراالمپیک ۲۰۱۲ لندن از سوی «بنیاد بین‎المللی اسپورت آکورد» شد.

شناسه خبر: 90558

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده