معاون اول رییس جمهور وارد استان سیستان و بلوچستان شد

معاون اول رییس جمهور به منظور بازدید و افتتاح از چند پروژه عمرانی در استانهای سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی ، دقایقی پیش وارد زابل شد.

شناسه خبر: 89399 -

شنبه 28 شهريور 1394 - 09:46

دکتر اسحاق جهانگیری صبح امروز(شنبه) در بدو ورود به فرودگاه زابل، از سوی استاندار سیستان و بلوچستان، نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان، جمعی از علما، روحانیون و مدیران ارشد محلی، مورد استقبال قرار گرفت.

معاون اول رییس جمهور در این سفر از پایانه مرزی میلک بازدید خواهد کرد و سپس با حضور در دشت زهک، پروژه انتقال و توزیع آب به دشت سیستان را مورد بازدید قرار خواهد داد.

دکتر جهانگیری همچنین در جلسه بررسی مسائل و مشکلات استان سیستان و بلوچستان حضور یافته و با مدیران استانی در این خصوص گفتگو خواهد کرد.

معاون اول رییس جمهور در ادامه سفر یک روزه خود، وارد استان خراسان جنوبی خواهد شد و پس از افتتاح بیمارستان حضرت ابوالفضل(ع)(میلاد 4) در شهرستان بیرجند، تصفیه خانه‌ی آب بیرجند را نیز مورد بهره برداری قرار خواهدداد.

دکتر جهانگیری همچنین در جلسه شورای اداری استان خراسان جنوبی و در جمع مدیران استانی، برای بررسی مسائل استان و برنامه های دولت برای توسعه این منطقه شرکت خواهد  کرد.

گفتنی است وزرای جهاد کشاورزی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس کل گمرک جمهوری اسلامی ، رییس سازمان تامین اجتماعی و معاون توسعه‌ی روستایی و مناطق محروم معاون اول رییس جمهور در این سفر دکتر جهانگیری را  همراهی می کنند.

دکتر جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه زابل در گفتگو با خبرنگاران، استان سیستان و بلوچستان را از استان های حساس و استراتژیک کشور برشمرد و گفت:  استان سیستان و بلوچستان منطقه ی پر اهمیتی در جنوب شرق کشور است و دارای مسائل متعددی است که باید برای حل مسائل و مشکلات استان برنامه ریزی جدی صورت گیرد . 

وی با بیان اینکه دولت برای استان سیستان و بلوچستان برنامه های متعددی دارد ،اظهار داشت: یکی از برنامه های دولت برای این استان، طرح مهمی در بخش کشاورزی است که قرار است 46 هزار هکتار اراضی دشت سیستان از طریق انتقال آب با لوله آبیاری شود که برای این طرح 500 میلیون دلار هزینه شده برآورد شده است.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به برگزاری جلسه ای با مدیران و مسئولین استان که پیش از ظهر امروز برگزار خواهد شد، گفت: در این جلسه درخصوص مسائل و مشکلات استان سیستان و بلوچستان و از جمله مسائل مرتبط با امور مرزی و گمرکی گفتگو و راهکارهایی برای رفع مشکلات پیدا خواهیم کرد.

شناسه خبر: 89399

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده