با حضور معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده انجام شد؛

افتتاح نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در مراسم افتتاحیه دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار شرکت کرد و از بخش‌های مختلف این نمایشگاه بازدید کرد.

شناسه خبر: 89347 -

سه شنبه 24 شهريور 1394 - 15:07

شهیندخت مولاوردی روز سه‌شنبه در حاشیه بازدید از این نمایشگاه در جمع خبرنگاران گفت: این نمایشگاه با محوریت اشتغال‌زایی و کارآفرینی زنان در جامعه برگزار شد که با توجه به وضعیت نرخ فعالیت اقتصادی و مشارکت زنان در کشور به نظر می‌رسد دولت با چالشی جدی در این زمینه روبرو است.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و اقتصادی درون‌زا با نگاهی برون‌گرا و همچنین تدوین برنامه ششم توسعه کشور، باید از این سرمایه بزرگ زنان در کشور به خوبی استفاده شود.

مولاوردی بر بهره‌مندی از توانایی‌ها و ظرفیت‌های بانوان در تمامی عرصه‌ها تأکید کرد و اظهار داشت: با همکاری معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و وزارت صنعت، معدن و تجارت و همچنین دیگر وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی و دولتی این رویداد و نمایشگاه بزرگ شکل گرفت تا با شناساندن پتانسیل‌های زنان در این عرصه و در کل جامعه این تجربیات و ظرفیت‌ها در اختیار نسل جوان و دانشگاهی قرار گیرد تا نگاهی که به شغل و کار در کشور وجود دارد تغییر یابد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده ادامه داد: به همین دلیل عنوان این نمایشگاه اشتغال‌زایی و کارآفرینی انتخاب شد تا با این نگاه از چنین ظرفیت بالای انسانی به خوبی استفاده شده و کشور از توانایی‌های بانوان محروم نگردد.

همچنین در مراسم بازدید از این نمایشگاه که با حضور مهندس نعمت‌زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام شد بر ضرورت حضور فعالانه و مشارکت هر چه بیشتر بانوان ایرانی در اقتصاد کشور تأکید شد.

دومین نمایشگاه و همایش بین‌المللی نقش‌آفرینی زنان در توسعه پایدار با محوریت کارآفرینی و اشتغال زایی در محل دایمی نمایشگاه‌‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

شناسه خبر: 89347

- نهاد ریاست‌جمهوری

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده