مولاوردی با نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه دیدار و گفت و گو کرد

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده در دیدارآیت‌الله مصطفی علما نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه،گزارشی را از عملکرد دولت تدبیر و امید در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاست خارجی و اجتماعی ارائه کرد.

شناسه خبر: 89305 -

پنجشنبه 19 شهريور 1394 - 15:08

شهیندخت مولاوردی روز پنج‌شنبه در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیت نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان کرمانشاه با بیان عملکرد دولت در حوزه‌هالی مختلف اقتصادی، سیاست خارجی، اجتماعی و فرهنگی گفت: امیدواریم دولت با حمایت و پشتیبانی مردم و هدایت‌های مقام معظم رهبری بتواند برنامه‌های خود را به نحو مطلوب به انجام برساند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده، توسعه صادرات غیرنفتی، جذب سرمایه‌های خارجی، توسعه گردشگری، تقویت فرصت‌های شغلی و توجه به نسل جوان را از جمله اولویت‌های برنامه‌های دولت برشمرد.

مولاوردی به حوزه سیاست خارجی و بحث مذاکرات هسته‌ای و رشد شکوفایی عرصه اقتصادی کشور، اشاره کرد و خاطر نشان کرد: پس از جمع بندی مذاکرات هسته ای، شرایط مناسبی برای رشد اقتصادی فراهم شده که می تواند ایران را با سرعت بیشتری به سمت توسعه سوق دهد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده به تأکیدات و سیاست‌های رییس جمهوری و دولت مبنی بر مبادلات اقتصادی پس از تحریم اشاره کرد و اظهار داشت: باز شدن درهای ایران به سوی جهان پس از برچیده شدن تحریم‌ها، به معنای افزایش واردات نخواهد بود و برای ترقی و رشد اقتصادی کشور دروازه های ایران بر روی سرمایه گذاری های کلان برای توسعه صادرات گشوده خواهد شد.

مولاوردی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بخش بزرگی از جامعه و نیروی انسانی کشور را زنان تشکیل می دهند، اظهار داشت: توجه به این قشر از جامعه و استفاده از پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های آنان، می تواند کشور را در حوزه های مختلف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، توسعه بخشد و اقتصاد مقاومتی را تقویت کند.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: رویکرد دولت تدبیر و امید همواره اعتدال بوده است و اعتدال به این معناست که برای توسعه کشور ، از همه جریان ها و ظرفیت ها بهره خواهد گرفت.

مولاوردی ادامه داد: با توجه به مولفه‌های اقتصادی مقام معظم رهبری و اقتصاد مقاومتی سرمایه انسانی را باید به سمت دانش محوری سوق داد و این امر مستلزم آن است که از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله زنان در بخش‌های مختلف جامعه استفاده کرد.

معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: سیاست‌ها و برنامه‌های کلی نظام از جمله افزایش جمعیت  و سلامت جامعه همه مستلزم توجه به زنان جامعه امروزی است.

مولاوردی با بیان اینکه باید در نگاه و اندیشه جوانان در عرصه‌های فعالیت‌های شغلی تغییر ایجاد کنیم، گفت: باید با تغییر رویکرد و مشارکت سرمایه انسانی در زمینه اشتغال و کارآفرینی و فضای کسب و کار تغییر مثبت بوجود آورد تا برنامه‌ها و سیاست‌های کلی نظام تحقق یابد.

آیت الله مصطفی علما، نماینده ولی فقیه و امام جمعه کرمانشاه نیز در این دیدار، فرمایشات مقام معظم رهبری در تمام بخش‌ها را برای مسوولین کشور راهنما دانست و بر اجرای صحیح سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

نماینده ولی فقیه استان کرمانشاه با بیان اینکه تنها راه پیشرفت واقعی ایران را استقلال در همه بخش های اقتصادی و عدم وابستگی به درآمدهای نفتی دانست و خاطر نشان کرد: امروز همه مسوولان نظام و مردم باید هوشیار باشند که پس از جمع بندی مذاکرات هسته‌ای، بیش از صد سال توطئه‌ها و دخالت‌های انگلیس و آمریکا را در ایران فراموش نکنند و فریب لبخندها و وعده‌های آنها را نخورند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زنان قبل و بعد از انقلاب اسلامی، سهم بزرگی در پیروزی انقلاب و حفظ  نظام اسلامی داشته‌اند، اظهار داشت: زنان همواره از پشتیبانان نظام و امام خمینی(ره) و رهبری بوده اند و در فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و سیاسی در بسیاری از عرصه ها از مردان پیشرو بوده‌اند.

شناسه خبر: 89305

- نهاد ریاست‌جمهوری

- سفرهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده