رییس دفتر رییس جمهوری:

طرح تحول نظام سلامت پیشانی اقدامات دولت است/ حمایت مستمر از این طرح، عزم جدی رییس جمهوری است

رییس دفتر رییس جمهوری با تاکید بر اینکه طرح تحول نظام سلامت در ایران جزو تصمیمات بزرگ و سازنده دولت تدبیر و امید بوده است، بر ضرورت مشارکت و عزم جدی همگان برای به ثمر نشستن این عزم دولت تاکید کرد.

شناسه خبر: 89189 -

شنبه 14 شهريور 1394 - 23:08

دکتر محمد نهاوندیان شنبه شب در مراسم افتتاحیه شصت و دومین دوره آزمون دانشنامه تخصصی و بیست و نهمین دوره آزمون دانشنامه فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی، ضمن تقدیر و تشکر از تلاشهای گسترده و خدمات عمیق و صمیمانه جامعه پزشکی کشور، بر اهمیت تداوم طرح تحول نظام سلامت تاکید کرد و گفت: این طرح که با تدبیر در کشور آغاز شد، ‌بالید و مایه افتخار هر ایرانی شد، از منظر اقتصاد توسعه ای و در مقایسه ای بین المللی نیز قابل بررسی است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه بسیاری از اقتصادهایی با درآمد بیشتر و رشد پایدارتر از ایران هنوز نتوانسته اند به این ترکیب بهینه از رشد اقتصادی همراه با رشد خدمات اجتماعی در حوزه بهداشت و درمان دست یابند ، تصریح کرد: این نکته بسیار افتخار آفرینی است که توانسته ایم در شرایط تحریم که درآمدهای نفتی نیز پیوسته رو به کاهش بوده، این طرح را آغاز و با عزمی جدی به نتیجه مطلوب برسانیم.

دکتر نهاوندیان خاطرنشان کرد: اگر چه نجات اقتصاد و تعامل سازنده با جهان به عنوان یکی از اجزای سه گانه مثلث کار و فعالیت دولت بوده، اما دولت لازمه توفیق در این دو بخش را انجام کاری جدید، ریشه ای و پایدار در حوزه خدمات اجتماعی دانسته است.

سرپرست نهاد ریاست جمهوری حل مساله هسته ای، مهار تورم و بازگرداندن ثبات به اقتصاد کشور را از جمله اقدامات مهم و جدی دولت طی دو سال اخیر برشمرد و افزود: خوشبختانه با یاری خداوند و همت مردم در تمامی این عرصه ها توفیق حاصل شد اما طرح تحول نظام سلامت به عنوان پیشانی اقدامات دولت بشمار می رود.

دکتر نهاوندیان با تاکید بر اینکه هر کسی که در عرصه خدمات سلامت در کشور تلاش می کند باید این طرح را متعلق به خود بداند، گفت: مطمئنا در کشور مشکلاتی داشته ایم و پس از این نیز با مشکلاتی مواجه خواهیم بود اما این اراده و عزم جدی است که می تواند ما را بر این مشکلات پیروز کند.

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: شاید در شش ماه گذشته دولت در نامناسب ترین شرایط مالی بوده است اما اگر عزم کمک و مشارکت داشته باشیم، قطعا موفق خواهیم بود و در خصوص همین طرح سلامت ما به لبخندرضایت مردم خرسندیم و آن طرحی که حتی مخالفان سیاسی دولت نیز منصفانه اذعان دارند آثار بسیار آرامش بخشی در جامعه داشته ، طرح تحول نظام سلامت است.

دکتر نهاوندیان با اشاره به تشویق و حمایت بخش خصوصی در جهت اینکه حوزه سلامت را حوزه ای توجیه پذیر از نظر اقتصادی معرفی کنیم ، گفت: باید از فرصت پیش آمده در جهت رفع مشکلات و مناسبات اقتصادی استفاده کرده و در این راستا می توان ایرانیان خارج از کشور را نیز که مایل به فعالیت در این حوزه هستند ، تشویق کنیم.

وی تاکید کرد: ما با یک مدل بهینه داخلی - خارجی و دولتی و غیردولتی باید حوزه سلامت را به عنوان حوزه ای پرنشاط و با توجیه اقتصادی معرفی کنیم.دولت این عزم را دارد و این موضوع جزو اولویت های برنامه ریزی در دوران پساتحریم در حوزه بهداشت و درمان است.

رییس دفتر رییس جمهوری با بیان اینکه حمایت مستمر از طرح تحول نظام سلامت عزم جدی رییس جمهوری است، گفت: این طرح باید پیروز شود و لازمه آن مشارکت و احساس مسوولیت تک تک دست اندرکاران در حوزه درمان و سلامت است.

دکتر نهاوندیان در این مراسم که دکتر حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز حضور داشت، افزود: ما اعتقاد داشتیم منابع یارانه ها که متاسفانه با نگاهی مصرف گرایانه از آنچه قانون و هدف این حرکت بود منحرف شد، اگر در حوزه هایی مانند سلامت و درمان هزینه می شد، می توانست موجب توان افزایی سرمایه های انسانی و اجتماعی شود.

شناسه خبر: 89189

- دفتر رئیس‌جمهوری

- سخنراني ها

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده