با حضور دکتر جهانگیری صورت گرفت؛

بهره برداری از فاز دوم توسعه‌ی تغلیظ مجتمع مس سرچشمه

با حضور معاون اول رییس جمهور فاز دوم توسعه‌ی تغلیظ مجتمع مس سرچشمه افتتاح شد.

شناسه خبر: 89185 -

شنبه 14 شهريور 1394 - 18:07

دکتر اسحاق جهانگیری بعدازظهر امروز (شنبه) در ادامه‌ی برنامه‌های سفر خود به استان کرمان در مجتمع مس سرچشمه حضور یافت و از بخش های مختلف خط تولید این مجتمع شامل بخش های تغلیظ، ذوب و پالایشگاه بازدید کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در جریان این بازدید، فاز دوم توسعه‌ی تغلیظ مجتمع مس سرچشمه را افتتاح کرد و با گزارش مدیرعامل و مسئولین این مجتمع، در جریان ظرفیت تولید و سرمایه گذاری انجام شده برای اجرای این فاز قرار گرفت.

مسئولین مجتمع مس سرچشمه نیز در خصوص طرح توسعه‌ی معدن این مجتمع به دکتر جهانگیری توضیحاتی دادند و گزارشی از عیار برداشت مس در این منطقه و میزان عمیق تر شدن معدن در طرح توسعه ارائه کردند.

فاز دوم توسعه تغلیظ مجتمع مس سرچشمه با سرمایه گذاری بالغ بر 80 میلیون یورو و 280 میلیارد تومان راه اندازی شده و با اجرای این پروژه، 160 هزار تن کنستانتره مس با عیار 28 درصد و 1100 تن کنستانتره مولیبدن با عیار 54 درصد به مجموع تولیدات این مجتمع افزوده خواهد شد.

گفتنی است معدن مس سرچشمه در 160 کیلومتری جنوب غربی کرمان و 50 کیلومتری جنوب رفسنجان قرار گرفته و مجتمع مس سرچشمه نیز بزرگترین تولید کننده مس ایران محسوب می شود.

شناسه خبر: 89185

- معاون اول

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده