رییس جمهوری در دیدار خانواده شهیدان قمی:

پاسداری و ادامه راه شهدا وظیفه ای همگانی است/ پیروزی در دفاع مقدس و مذاکرات هسته ای گواه عنایت الهی به این ملت و کشور است

رییس جمهوری در دیدار خانواده شهیدان قمی با بیان اینکه ملت ایران با تبعیت از امام راحل و مقام معظم رهبری، به تنهایی در دفاع مقدس و در مذاکرات هسته ای در برابر تمام دنیا ایستاد و به پیروزی رسید، گفت: اینکه این ملت بدون هیچ حامی خارجی در دنیا توانست صرفا با اتکا بر توان داخلی و با تبعیت از رهبر خود به پیروزی دست یابد، نشان دهنده آن است که لطف و عنایت خدا همواره بر سر این ملت تداوم داشته است.

شناسه خبر: 89126 -

چهارشنبه 11 شهريور 1394 - 20:45

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی شامگاه چهارشنبه در دیدار خانواده شهیدان قمی که 4 عضو خانواده خود را در دوران دفاع مقدس و مادر خود را نیز در حادثه به شهادت رساندن حجاج ایرانی در سال 66 تقدیم نظام و انقلاب اسلامی کرده بودند، اظهار داشت: شما خانواده بزرگ و پرافتخاری هستید که 5 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده اید.

رییس جمهوری گفت:این ایمان و اعتقاد پدر و مادر شما بود که چنین فرزندانی تربیت کرد که همه آنها، چه آنها که شهید شدند و چه شما که در کنار ما هستید، مایه خیر و برکت برای عامه مردم بوده اید. شما عالم و خادم به ملت و علاوه بر اینها صابر هستید و اجر شهادت برای شما هم ثبت خواهد شد.

دکتر روحانی با تاکید بر اینکه همگان باید برای پاسداری و ادامه راه و مسیر شهدا تلاش کنند، خاطر نشان ساخت: ملت ایران چه در دوران دفاع مقدس و چه پس از آن و از جمله در سال های اخیر در مصاف خود با دنیا بر سر دفاع از حقوق خود در زمینه هسته ای تنها بود و هیچ پشتوانه ای نداشت و پیروزی این ملت در همه مصاف ها با مستکبرین نشانه آن است که همواره از عنایت و لطف خدا بهره مند بوده است.

شهیدان حسن، علی و ولی الله 3 فرزند مرحوم حاج حسین قمی و شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی، در جبهه های حق علیه باطل به فیض شهادت نائل آمدند.

حسن قمی در شهریور سال 59 به عنوان فرمانده سپاه بوکان از سوی ضدانقلاب به شهادت رسید و پس از وی برادرش علی در همان سال 59 و در حصر آبادان به فیض شاهد نائل آمد. پس از این دو برادر، شهید وحید قمی فرزند شهید حسن قمی نیز در سن 15 سالگی در منطقه پیرانشهر به شهادت رسید. ولی الله قمی سومین فرزند مرحوم حاج حسین قمی نیز در سال 67 به فیض شهادت نائل آمد. همچنین مادر خانواده نیز در سال 66 و در فاجعه کشتار حجاج بیت الله الحرام به شهادت رسید

حجت الاسلام و المسلمین محسن قمی عضو مجلس خبرگان رهبری و محمد قمی که چندین دوره نماینده مجلس شورای اسلامی بوده است، فرزندان دیگر مرحوم حاج حسین قمی هستند.

در این دیدار که حسین فریدون دستیار ویژه رییس جمهوری و حجت الاسلام و المسلمین شهیدی معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و رییس بنیاد شهید نیز حضور داشتند، لوح تقدیری به رسم یادبود از سوی دکتر روحانی به خانواده این شهیدان تقدیم شد.

اهالی محل پس از خروج دکتر روحانی از منزل شهیدان قمی به استقبال رییس‌ جمهوری رفته و برای دولت تدبیر و امید آرزوی موفقیت کردند.

شناسه خبر: 89126

- دولت یادهم و دوازدهم

- دیدارهای داخلی

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده