دکتر بانک در مراسم تجلیل از قهرمانان تیراندازی با کمان:

دولت تدبیر و امید برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی عزم راسخ دارد

معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری در مراسم تجلیل از قهرمانان و ملی پوشان تیراندازی با کمان، تصریح کرد:دولت تدبیر و امید برای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در کشور عزم  و اراده راسخ دارد.

شناسه خبر: 89116 -

چهارشنبه 11 شهريور 1394 - 11:57

دکتر مرتضی بانک که شامگاه سه شنبه در مجموعه فرهنگی-تاریخی سعدآباد صحبت می کرد، گفت: ورزش همگانی و قهرمانی از پایه های توسعه پایدار، نشاط و سلامت در هر جامعه است.

وی اظهارداشت: باهمکاری، همدلی و همراهی دولت و مردم و به ویژه ورزشکاران می توانیم نام ایران اسلامی را بیش از پیش در جهان طنین انداز کنیم.

  معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اینکه امروز ورزش سازوکاری دقیقا علمی و جریان عمومی منطبق بر ساختارهای علمی و پژوهشی است، تاکید کرد: برای ایجاد توسعه پایدار باید پایه های علمی در بخش های مختلف بویژه ورزش تقویت شود.

دکتر بانک در ادامه باشگاه داری را یکی از مهم ترین پایه های توسعه در کشور دانست و گفت: بخش خصوصی و رابطه اقتصاد با ورزش و تبدیل آن به یک مجموعه ورزشی در چهارچوب باشگاه داری نیاز جدی جامعه است.

معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری تصریح کرد: در حال حاضر نام باشگاه در کشور وجود دارد اما شرایط تشکیل یک باشگاه و اداره آن در کشور فراهم نشده و دولت مصمم است با کمک بخش خصوصی، روند پایداری توسعه ورزش در کشور را بیش از پیش فراهم کند.

دکتر بانک با قدردانی از ورزشکارانی که با درخشش و افتخارآفرینی های خود نام ایران را در جهان اعتلا بخشیده اند، اظهارداشت: ان شاءالله با فراهم نمودن زمینه های لازم برای پیشرفت ورزش در کشور، شاهد اعتلای نام ایران اسلامی در جهان باشیم چرا که یکی از رسالت های  ورزش صدور ارزش های فرهنگی و اجتماعی یک کشور  در منطقه و جهان است.

معاون سرپرست کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به افتخار آفرینی بانو زهرا نعمتی برای کسب جایزه معتبر ورزشکار برتر پاراالمپیک در سال 2013، افزود: این بانوی ورزشکار ایران الگوی بسیار زیبایی برای خواهران در جامعه و زنان در کل کشورهای جهان است و امیدواریم این حرکت ادامه پیدا کند تا در المپیک بعدی شاهد افتخارات ورزشکاران بویژه ملی پوشان تیراندازی با کمان باشیم.

شناسه خبر: 89116

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبطاخبار برگزیده