شهیندخت مولاوردی در دیدارشهردار شهر غازی آنتپ ترکیه؛

تأکید بر همکاری های ایران و ترکیه در کاهش تحرکات خشونت طلبانه و افراط گرایی در منطقه

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده روز یکشنبه با فاطمه شاهین شهردار شهر غازی آنتپ  ترکیه و عضو حزب عدالت و توسعه و وزیر سابق امور زنان و خانواده ترکیه دیدار و گفت و گو کرد.

شناسه خبر: 89086 -

دوشنبه 9 شهريور 1394 - 14:42

شهیندخت مولاوردی در این دیدار با اشاره به مناسبات جمهوری اسلامی ایران و ترکیه، به ویژه یادداشت تفاهم دو کشور در زمینه زنان و خانواده، براهمیت توسعه مناسبات در این زمینه تاکید کرد.

مولاوردی با اشاره به اشتراکات فرهنگی و اعتقادی دو کشور، نقش همکاری های ایران و ترکیه در کاهش تحرکات خشونت طلبانه و افراط گرایی در منطقه را یادآور شد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده ضمن تأکید بر آموزه های اسلامی و تفکر پیامبر اسلام بر نوعدوستی و توجه به وضعیت همنوعان، بر اهمیت همکاری دو کشور در بهبود وضعیت زنان آسیب دیده از خشونت تأکید کرد.

مولاوردی راه حل پایدار مسئله خشونت و افراطی گری را در استفاده از روش های مسالمت آمیز و گفتگو عنوان نمود

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده  همچنین  با اشاره به موفقیت مذاکرات هسته ای کشورمان از آغاز فصل جدیدی روابط ایران با سایرکشورها خبر داد.

فاطمه شاهین شهردار شهر غازی آنتپ  ترکیه نیز در این دیدار با اشاره به پیوند و قرابت دو کشور، بر اهمیت همکاری های دو جانبه در زمینه های خانواده،‌ زنان و کودکان تاکید کرد.

وی بر ضرورت همکاری نزدیک تهران - آنکارا و مقابله با اسلام هراسی تأکید و اظهار امیدواری نمود این همکاری به الگویی برای تمام کشورهای جهان تبدیل شود.

در این دیدار همچنین درخصوص تشکیل گروه کاری مشترک با استفاده از ظرفیت سازمانهای غیردولتی و بخش خصوصی دو کشور تفاهم شد.

لازم به ذکر است فاطمه شاهین شهردار شهر غازی آنتپ جهت شرکت در مجمع شهرداران آسیایی در تهران، به ایران سفر کرده است.

شناسه خبر: 89086

- نهاد ریاست‌جمهوری

اخبار مرتبط

فیلم مرتبط



اخبار برگزیده